anroid-telefonlari-hizlandiran-uygulamalar

Android Telefon ve Tabletleri Hızlandıran Uygulamalar

Telefon ve tablet piyasasının yazılım devi Android, kullanıcıların işlem türüne ve depolama isteklerine bağlı olarak hafızalarını zorlayabilmekte ve bu nedenle yavaşlayabilirler.

Resimler, indirilen uygulama ve oyunlar, çekilen yüksek kaliteli videolar hem cihazın hem de hafıza kartının depolama sınırını zorladığı zaman cihazınız yavaş yavaş donmaya ve bir müddet sonra doğru dürüst işlem yaptırmamaya, oyunlarınızın yarıda kesilmesine, kameranızı açtığınızda donmasına neden olabilir.

Android Telefon ve Tabletleri Hızlandıran Uygulamalar

Android Asistant

Türkçe karşılığı Androide yardımcı olan Android Asistant ile cihazınızın depolama yeteneğini, hafıza kartınızın doluluk oranını sorgulayabilir ve çok yer kaplayan uygulama, program, oyun, video, resim gibi şeyleri silebilirsiniz. Çok yer kaplayan şeyleri size listeleyeceği için dilerseniz harici bir depolama aygıtına yedekleme yapıp cihazınızı boşaltabilirsiniz. Böylece telefon veya tablet fark etmez, cihazınız rahatlayacak ve işlem kapasitesi artacaktır.

SD Maid

Hem akıllı telefon hem de tabletin hızlanmasını sağlayan SD Maid uygulaması, tabletim nasıl daha hızlı olur diye aradığınızda karşılaştığınız en popüler programlardan biri. Uygulama veya oyun indirirken farkında olmadan Evet dediğiniz ve cihazınıza indirdiğiniz, yer kaplayıp çok fazla işlevi olmayan eklentileri bir çırpıda silen bu uygulama, telefonunuzun ve tabletinizi hızlanmasına yardımcı olur.

Greenify

Cihazınıza bir uzman aracılığı ile root attırdığınızda arka planda olan her şeyi temizleme görevini yapan Greenify de en çok kullanılan uygulamalardan biri. Ücretsiz bir şekilde Google Play sanal mağazasından indirebileceğiniz bu uygulama cihazınızın temizliği ve sonrasında hızlanması için dört dörtlük bir uygulamadır.

Smart Booster

Bilgisayarlarınızda çerez olarak nitelendirilen şeylerin bir benzeri de akıllı cihazlarınızda cache olarak karşınıza çıkar. Telefon ve tabletlerin yavaşlamasına sebep olan şeyler içinde ilk beşte sayılabilen cache’ler Smart Browser uygulaması ile temizlenir. Bunlar temizlendikten sonra cihazınız ilk günkü gibi hızlanmaktadır.

DU Speed Booster

Yüzde 60 oranında hızlandırma yeteneğine sahip DU Speed Booster uygulaması cihazınızdaki gerekli olmayan, kullanmadığınız şeyleri siliyor ve bunu sadece tek bir talimatınızla yerine getiriyor.

Ücretsiz olan bu hızlandırma uygulamalarının hepsini Android sanal mağazasından indirebilir ve periyodik olarak kullanabilirsiniz. Zira uygulamaları çalıştırıp cihazınızı temizledikten sonra, yine internete girmeye, uygulama veya oyun indirmeye, video ve fotoğraf çekmeye devam edeceksiniz. Cihazınız yine gereksiz şeylerle dolup yavaşlayacak.


Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.