damien darhk

Arrow’un 4. Sezonunda ortaya çıkan ve geçtiğimiz sezonda HIVE isimli bir ajan örgütünün lideri olduğunu öğrendiğimiz Damien Darhk bu sezona sıkı bir giriş yaptı. Önce güçlü ve tehlikeli bir iş adamı gibi görünse de Arrow ile ilk karşılaşmalarında hiç de göründüğü gibi olmadığını gösterdi. Eski bir suikastçiler ligi üyesi olan Damien kendi içerisinde bazı kuralları olan ama saf kötülüğün güçlü temsilcilerinden bir tanesi.

Arrow’un Ölümsüz Kötüsü

Kendine has özel güçleri olan ve örgütünün tüm ajanlarının kendisi için ölmeye hazır olması için onların zihinlerin yıkayan Darh, bu şekilde hem dünya hem de Starling şehrine farklı bir kaos getiriyor. Özellikle çok tehditkar olması ve ajanlarının arkasına sığınmadan cesur bir şekilde ortaya çıkan bir kötü olması dizinin heyecan ve kalitesini arttırıyor. Ayrıca Neal McDonough bu karakteri çok iyi canlandırıyor. Karaktere gerekli olan tüm karizmayı fazlasıyla bize yansıtıyor.

Ailesi Onun İçin Çok Önemli

Damien’ın ayrıca bir ailesi de bulunuyor. Bir eşi ve bir kızı olan Darhk için de şüphesiz ailesi herşeyden öte geliyor. Küçük bir spoiler olsa da dizinin bir bölümünde ailesini ölümden kurtaran Arrow’un canını bağışlıyor ve sevdikleriyle bir süre geçirmesi için izin veriyor. Bu durum onun sınırlarının daha da belli olmasını sağlasa da içindeki kötünün kimseye benzemediğini de bize yansıtıyor.

arrow-damien-darhk

Damien Darhk – Green Arrow

Geçtiğimiz sezondaki kötü karakterlere bakacak olursak şuana kadar tartışmasız en karizmatik ve en sağlam kötü karakter diyebiliriz. Ayrıca diziye büyük bir renk katmış durumda Damien Darhk. Umarız Arrow ile olan bu savaşlarında bize daha çok keyifli serüvenler yaşatır.

Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.