Botoks Uygulaması ve Kullanım Alanları

Botoks uygulaması kliniğimizde en çok uygulanan ve oldukça kolay uygulaması ile de kişilerin korkusuzca tercih ettiği bir medikal estetik uygulamasıdır. Botoks uygulaması kısa sürede etkili bir kırışıklık giderici olduğu gibi hacim eksikliği olan bölgelerimizin daha dolgun ve güzel görünmesi için de uygulanabilmektedir.

Botoks maddesi nedir?

Botoks uygulamasında kullanılan etken madde;* “Clostridium botulinum” isimli bir bakteriden elde edilen proteindir. Uygulamada cilt altına enjekte edilen bu madde sinirlerden kaslara kadar uzanan elektriksel iletiyi devre dışı bırakarak buradaki kasların geçici olarak azalır ya da tamamen etkisiz hale gelir.

Koltuk Altı Botoks Ankara kliniğimizde terlemeyi önleme özelliğinden dolayı tercih edilmekte olan ve bu alanda da oldukça başarılı neticelere imza atılmasını sağlayan bir diğer uygulamadır.

Koltuk altında botoks uygulaması nasıl yapılır?

Koltuk altı botoks Ankara Dr. Buket Yıldırım’ın kliniğinde güzellik amaçlı kullanımın yanı sıra da terleme alanında oldukça tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Aşırı terleme kişilerin gündelik yaşamını olumsuz yönde etkileyen önemli bir sorundur ve mutlaka tedavi edilmelidir. Koltuk altı botoks uygulaması da bu olumsuz durumdan kurtulabilmemiz için geliştirilmiş bir medikal uygulamadır. Tıpkı normal uygulamada olduğu gibi bölgeye etken madde enjekte edilir ve bölgedeki aşırı terleme geçici bir süreliğine ortadan kaybolur. Burada bilinmesi gereken botoks uygulamasının kalıcılığının sadece belirli bir süre olmasıdır.

Alın çizgilerine dolgu uygulaması da kliniğimizde uzman hekimimiz ve ekibimiz tarafından güvenilir maddeler ve sistemler kullanılarak yapılmaktadır. Dolgu uygulamasının botoks işleminden ayrıldığı en önemli durum kişilerdeki kırışıklık ve çizgilerin derinliğidir. Dolgu uygulaması daha çok aşırı derin kırışıklıkların ve çizgilerin doldurulmasında tercih edilmektedir.

Dolgu uygulaması nasıl yapılır?

Dolgu uygulaması oldukça kısa süreli bir uygulama olup, yaklaşık 15-20 dakika kadar sürmektedir. Tıpkı botoks işleminde olduğu gibi özel enjektörler ile cilt altına enjekte edilerek yapılan dolgu uygulaması alın çizgilerine dolgu uygulaması, dudaklara hacim kazandırmak için yapılan dolgu olmak üzere birçok alana uygulanabilmektedir.


Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.