Fıtık Tedavisi Nasıldır? Göbek Fıtığı Nasıl Tedavi Edilir?

Fıtık tedavisi açık ya da kapalı olarak yapılan cerrahi bir uygulamadır. Laparoskopik olarak yapılan bu tedavi ile hasta çok daha kaliteli bir süreçte bu sorundan kurtuluyor olacak. Fıtık tedavisinde süreç ortalama olarak yarım saat olarak belirlenmekte ve hatsa en fazla bir gün hastanede yatış yaptıktan sonra taburcu edilmektedir. Hatta bazı durumlarda hiç yatış yapmadan eve de çıkabilir. Elbette sadede fıtık tedavisi değil, birçok sorunda hastalar ne olduğunu ilk başta anlayamamakta ve belki de tedavilerini bu sebeple geciktirmektedirler. Galata Tıp Merkezi oldukça donanımlı bir şekilde hemen hemen tüm rahatlıklar için hizmet vermektedir. Fıtık tedavisi ve diğer öne çıkan tedavileri sizler için inceledik.

Makattan kanama önemsenmeli mi?

Makattan kanama*gelmesinin ise birçok nedeni olabilir. Özellikle nasıl olsa geçer diye ertelemeniz oldukça tehlikeli olabilir. Dolayısı ile sağlık asla ihmale gelmeyen bir durum iken özellikle makat kanamalarını asla hafife almayınız.

Makattan neden kan gelir?

Makattan kan gelme durumu belli bir hastalığın habercisi olabilir. Özellikle kalın bağırsak kanseri, makat çatlakları ya da basur bunların nedenlerinden biridir. En doğrusu makattan kanama olduğu zaman doktora danışarak muayene olmak ve sonuca göre tedavi olmak olacaktır.

Göbek fıtığı

Göbek fıtığı hem çocuklarda hem de yetişkinlerde görülebilir. Fıtık türlerinin içinde yüzde 10’luk dilimi kapsamaktadır diyebiliriz. Göbek fıtığı olduğunuzu birçok durum ile anlayabilirsiniz. Örneğin o bölgede ve karında şişlik, ele kitle gelmesi, dışarıdan kitle görünmesi, sızlama ve ağrı ile kendini gösterebilir. Göbek fıtığı tedavisi için de sizler uzmanlar ile hizmet veren Galata Tıp Merkezi ile tanışabilirsiniz. Randevu alarak gidebilir ve fıtık tedavisi hakkında bilgi alabilirsiniz. Genellikle ilaç ile tedavi ya da ilerleyen durumlarda cerrahi yöntem ile tedavi olacak şekilde hastalar başarılı sonuçlar alıyor olacaktır.http://www.galatatip.com.tr/ adresinden detaylara ulaşabilir ve sorun yaşadığınız rahatsızlığınız ile ilgili alana ulaşarak randevu alabilirsiniz.

Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.