maxresdefault

Dünyanın en çok izlenen dizisi Game of Thrones’un laneti devam ediyor. Yazının devamında ağır spoiler olacak bilgiler var. Bu sebeple isterseniz bu haberi es geçebilirsiniz.

Geçtiğimiz gün bir kullanıcı Reddit’te Game of Thrones’un 7. sezonu ile ilgili birçok paylaştı. Bunun yanı sıra gerek YouTube gerek diğer mecralarda da resimler paylaşılıyor.

Game of Thrones 7. Sezon’da Neler Olacak?

ww’lar duvar’ın güneyine doğru harekete geçecek.
daenerys ilk bölümün sonuna dragonstone’a ayak basacak.
daenerys bütün westeros lordlarına mektup yazıp dragonstone’a çağıracak. jon ve davos kabul edecek çünkü dragonglass’a ihtiyaçları var.
daenerys jon’dan diz çökmesini isteyecek fakat jon reddedecek. jon kuzey’deki tehlike hakkında onu uyaracak fakat dany inanmayacak. tyrion ise jon’a destek çıkacak.
jorah oldtown’da tedavi görecek ve dragonstone’a gelecek. sam, gilly ve bebekle winterfell’e dönecek.
burayı tam anlamadım ama jon, ww’ların gerçek olduğunu cersei ya da daenerys’e kanıtlamak için wight’ların bir tanesini yakalamaya çalışacak. ekip thoros, beric, the hound, jorah, gendry ve jon’dan oluşuyor. thoros bir ayı tarafından öldürülecek. işler sarpa saracak ve night king’in ordusu tarafından sıkıştırılacaklar, tam bu sırada daenerys ejderhasıyla gelecek ve ekibi kurtaracak ama jon geride kalacak. benjen bu sırada jon’u kurtarmak için kendisini feda edecek.
wight’ı yakalayıp kl’e cersei’den yardım istemeye gidecekler. robert strong wight’ı öldürmeye çalışacak ve beceremeyecek. cersei ordu göndereceğini söyleyecek fakat jaime cersei’nin yalan söylediğini anlayacak. sezon finalinde jaime cersei’yi tek başına bırakıp kuzey’e gidecek.
night king, viserion’u öldürüp wight olarak tekrar canlandıracak.
jon eğer dany starklara yardım ederse ünvanını bırakmayı önerecek.
arya littlefinger’ı öldürecek.
daenerys ve jon’un seks sahnesi var.
sezon finalinde duvar yıkılacak, viserion’un alevi artık mavi.
jon’un gerçek ismi aegon.
euron iki sand snake’i öldürecek.
euron yara’nın filosunu yok edip yara’yı ele geçirecek, theon kaçacak.
jaime olenna’yı zehirleyecek.
menzil’de daenerys’in ordusu lannister’lara saldıracak. qyburn lannister ordusu için ejderhalara karşı bir mızrak ateşleyici tasarlamış. daenerys kazanacak, bron ve jaime kaçmayı başaracak.
jon ejderha besleyecek.
rhaegar ve lyanna’nın evliliğiyle alakalı flashback var.

yukarıdaki çeviri ekşi sözlükten antidotexpan adlı üyeye ait. Dayanamayıp okuyanlar, gelişmelere şaşıranlar sosyal medyada kin kusmaya çoktan başladılar. 🙂

7.16.17 #GoTS7  Game Of Thrones 7. Sezon Yeni Sezon Fragmanı Çıktı


Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.