gss-borc-yapilandirma-son-tarih

Genel Sağlık Sigorta Borçluları Yapılandırma İşlemi Devam Ediyor!

GSS Borç Yapılandırma işlemi devam ediyor. Yapılandırma ve gelir testi yaptırmak için süreç bitmedi. Dün 25 Kasım 2016 tarihi itibariyle devletin açmış olduğu af yapılandırma kampanyasının son günüydü. Ancak burada yanlış anlaşılan bir konu var. Genel Sağlık Sigortası yapılandırma süresi dün bitmedi hala devam ediyor.

Genel Sağlık Sigorta Borçluları Yapılandırma İşlemi Devam Ediyor!

GSS borçları için son tarih 31 Ocak 2017 tarihidir. Gelir testi yaptırmak içinde son tarih 2 Ocak 2017 tarihidir. Bu tarihe kadar borçlarınızı yapılandırabilirsiniz. Dün biten borç yapılandırma, vergi borçları, mtv vs. devlete olan borçlardı. GSS ayrı bir şekilde zaten Ağustos ayında açıklanmıştı. Bu bilgi kirliliğini düzeltmiş olalım.

GSS BORÇ YAPILANDIRMAK İÇİN SON TARİH 31 OCAK 2017

GSS borçlarınızı 31 Ocak 2017 tarihine kadar yapılandırmanız mümkün. Taksitini yapılandırma yaptırdığınız ayı takiben ödüyorsunuz ve sağlık hizmeti almaya başlıyorsunuz. Bu açıdan çok önemli bildiğiniz gibi GSS borcu olan sağlık hizmetini ücretsiz alamıyor. GSS borcunu yapılandıranlar ise ilk taksiti ödedikten sonra sağlık hizmetlerine başvurabiliyorlar.

İhmal etmeden GSS borçlarının son yapılandırma tarihi olan 31 Ocak 2017 tarihine kadar ilçenizin SGK müdürlüklerine başvurunuz. Dün aşırı bir yoğunluk vardı zaten gidenler 31 Ocak uyarısı ile karşılaştılar. Bu sayede önümüzdeki dönemde rahatça yapabilirsiniz. İhmal etmeyin ekonomi zaten kötü faizler vs. çok fena borcunuz şişebilir benden söylemesi.

GSS GELİR TESTİ YAPTIRMAK İÇİN SON TARİH 2 OCAK 2017

gelir-testi-yaptirmak-icin-son-tarih

Gelir Testi yaptırmak için son tarih 2 Ocak 2017

GSS yapılandırmak için Gelir Testi yaptırmak zorundasınız. Bulunduğunuz ilçenin kaymakamlığına gidin orada sosyal yardımlaşma derneği olacak oradan bir form alacaksınız ve ailecek doldurup imzalayıp teslim edeceksiniz sonra size bir randevu tarihi verilecek o tarihte SGK Müdürlüğüne gidip borcunuzu yapılandıracaksınız. Gelir testi yaptırmayan kişiler GSS borcunu yapılandıramaz.


Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.