internet-uzerinden-vergi-yapilandirilmasi-nasil-yapilir

Kısa bir süre vergi borcu yapılandırmalarının 25 Kasım’a kadar uzatıldığı açıklanmıştı. Bu kesin bilgidir. Bizzat Başbakan tarafından açıklanmıştır.

Hükümet vergi barışıyla 5 milyar tl’nin üzerinde gelir elde etmeyi başarmıştır. Ve normalde 25 Ekim’de bitecek yapılandırma sürecinin 25 Kasım’a kadar uzatmıştır.

Online Vergi Borcunu Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır

Adım1: Bu adrese girin ve ilgili bilgileri doldurup giriş sağlayın. (Karşınıza bir popup açılacak TC no, doğum tarihi, Anne kızlık soyadı harfleri, aileden birinin TC’sini girip giriş yapın.)

Adım2: Giriş yaptıktan sonra karşınıza bir ekran gelecek orada direk borcunuzun totali ve hangi vergi dairesine ait olduğu çıkacaktır. Aşağısında form olacak doldurmanız gerekiyor.

Adım3: Formu doldururken örneğin MTV borcu varsa Plaka girilmelidir. Formu doldurmaya devam edin taksit sayısını seçin 12, 18 uygun olan aşağısında seçtiğiniz taksit sayısını bir de rakamla yazmanızı isteyecek sizden.

Adım4: Sonraki aşamada seçilmemişse vergi dairenizi seçin örneğin İstanbul – Rıhtım gibi.

Adım5: Vergi dairesi sizinle iletişimi nasıl kuracak seçeneklerden bunu belirleyin. İletişim bilgilerinizi eksiksiz ve güncel olarak girmeyi unutmayın.

Adım6: 6552 sayılı kanundan faydalanıp önceki borçlarınızı 6736 sayılı yeni kanuna göre tekrar yapılandırm yapmanız size hak olarak verilmiştir. 6552 kapsamında yapılandırılmış borcunuz yoksa veya tekrardan yapılandırmak istemiyorsanız “Hayır“, eğer 6552 sayılı kanun kapsamında borcunuz var ve tekrardan yapılandırmak istiyorsanız “Evet” seçeneğini işaretlemeniz gerekiyor.

Adım7: İlgili adımları eksiksiz doldurduğunuzda en son açıklamaları okudum, kabul ediyorum seçeneği seçebilirsiniz.

Sonuç: Başvuru başarılı ile tamamladıktan sonra bu adresten yine takip edebiliyorsunuz.


Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.