ensonsinema

15 Nisan’da ABD ve Avustralya yapımı 2 taze film sinemaseverler ile buluşacak. Jon Favreau’un yönetmenliğini üstlendiği ‘Orman Çocuğu’, Ayin ve Narnia Günlükleri 3 gibi filmleriyle yakından tanıdığımız Michael Petroni’nin hem yazıp hemde yönettiği ‘Ölüm Treni’ izleyici ile buluşacak filmler arasında. Sinemaseverler 15 Nisan’da aksiyon ve gerilim sahnelerinden oluşan 2 yeni filmle sinemaya doyacak. İşte 15 Nisan’da vizyona girecek fimlerin detayları.

İngiliz şair, roman ve hikâye yazarı Rudyard Kipling‘in klasik çocuk romanından sinemaya uyarlanan yönetmenliğini Jon Favreau’un üstlendiği Orman Çocuğu filmi 15 Nisan’da izleyici ile buluşuyor. Dünyanın en büyük medya şirketi Walt Disney Company tarafından hayata geçirilen filmin senaryosu Justin Marks’a tarafından kaleme alınmıştır. Filmin orjinal seslendirme kadrosunda Neel Sethi ve Ben Kingsley bulunurken kadroda onlara Idris Elba, Scarlett Johansson, Bill Murray, Lupita Nyong’o, Giancarlo Esposito ve Christopher Walken gibi isimler eşlik etmektedir. Disney’in bu yeni epik animasyon filmi, kurtlar tarafından yetiştirilen Mowgli’nin evi bildiği tek yeri terketmek durumunda kalınca, kendini keşfetmek için arayışa çıkış hikayesini izleyici ile buluşturuyor. Ailesini kaybeden Mowgli vahşi ormanın gizliliklerinde bir siyah panter, bir kurt ve bir ayı tarafından büyütülür. Bagheera, Mowgli’ye bu macerada akıl hocalığı yapacaktır.

Senaryosunu ve yönetmenliğini daha önce Kitap Hırsızı, Ayin ve Narnia Günlükleri 3 gibi filmleriyle aşina olduğumuz Michael Petroni’nin üstlendiği Ölüm Treni filmi 15 Nisan’da sinemseverler ile buluşuyor. Başrollerinde seyirciyi tüyler ürperten bir hikâyenin içine sürüklüyen Adrian Brody bulunurken filmde ona Jurassic Park’ın yıldız ismi Sam Neill, Bruce Spence, Robin Mcleavy ve Jenni Baird gibi oyuncular eşlik etmektedir. Gerilim türündeki filmin yapımcı koltuğunda ise Jamie Hilton ve Antonia Barnard oturmaktadır. Ensonsinema isimli siteden aldığımız bilgilere göre Filmde, Psikolog olan Peter trajik bir kaza sonucu küçük kızını kaybetmiştir. Bu durum karşısında acı ve suçluluk duygusu ile baş etmeye çalışan Peter, tedavi için gelen hastalarında karanlık duygular ve tuhaflıklar görmeye başlar. Parçaları birleştirince hastalarının 20 sene önce aynı gün ölmüş olan insanların hayaletleri olduğunu fark eder. Bu ürpertici gerçek, Peter’ı geçmişte kalmış sırları çözmek üzere gizem dolu bir yolculuğa sürükleyecektir. Aksiyon ve gerilimin bir arada olacağı Ölüm Treni 15 Nisan’da gösterime girecek.

Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.