5ba5d670190216ad701043a16202dc87

Türkiye genç nüfusuyla Internet kullanımında en önde gelen ülkeler arasında geliyor. Yavaş yavaş bir Internet kültürü, edebiyatı ve jargonu oluşmak üzere. Bu durum Internet sağlayıcıları arasındaki rekabeti de gitgide artırmakta. Ancak ne yazık ki bugün için birçok yazılımı kendi bünyesinde barındıran orijinal lisanslı siteler yok denecek kadar az. Her yazılım şirketi kendi yazılımını ücretli olarak sattığı için her siteden başka bir program indirmek bir hayli masraflı bir hâl alıyor. Bundan dolayı insanlar full program indir seçeneklerine yöneliyorlar. Piyasada pek çok site bulunduğundan profesyonel olmayan birinin doğru siteyi seçme ihtimali düşük. Bu yüzden ekip olarak sizleri doğru yönlendirmek için bir yazı kaleme aldık.

Site Hakkındaki Yorumları Okuyun

Online alışverişin giderek artmasıyla birlikte çeşitli forum ve sözlüklerde her gün bir rezalet haberi okumaya alıştık. Bunun yanında sadece şikâyet belirtmek için tasarlanmış siteler de var. Bu bakımdan bu siteler önemli bir gazete işlevini görmekte. Herhangi bir programı indirmeden veya onu satın almadan önce arşiv niteleğindeki sitelerdeki yazıları veyahut da sitenin kendi full program indir kısmının altındaki yorumları okuyarak güvenilir olup olmadığını anlamanız mümkün. Ancak bir durumu atlamamanızı tavsiye ederiz. Çoğu kullanıcı işlemi olumlu tamamlandığında yorum yapmayı çok görüyor ve bu sebeple sadece olumsuz yazılarla karşılaşabiliyorsunuz. Sicili en temiz sitelerden birine örnek olarak gunceldepo.com’a göz atabilirsiniz. Ayrıca bu sitedeki programları indirmeden önce sayaç kısmından kaç kişinin o programı indirdiğini görebilirsiniz.

Forum ve Sözlüklerdeki Tecrübeli İnsanlardan Faydalanın

Internette gezinerek siteler hakkındaki eski görüşleri okuyabileceğiniz gibi bu gibi uzman sitelere kaydolarak da sorularınızı yöneltebilirsiniz. Yine de herkese güvenmemek gerek. Yorumu yapan kişi o sitede görevli bir moderatör olabilir zira. Tedbiri elden bırakmamak her zaman için iyidir.

Arşivin Genişliğine ve Sitenin Düzenine Bakın

İnsanlara gerçekten faydalı olmak isteyen site sahipleri sitelerini daha ciddî bir arşivle donatıyorlar. Ayrıca yazılım türüne göre tasnif ettikleri programlar; gözü yormuyor. Örneğin bir oyun müptelası full oyun indir listesinden konu başlıklarına göre sıralanmış oyunlardan istediğini indirebiliyor; hatta başka oyunları da keşfediyor. Gunceldepo.com da bu sitelerden biri. Sitede çok fazla reklam yok. Yatırımcı sadece giderlerini karşılamak için iyi niyetle bazı spesifik noktalara reklam yerleştirmiş.

Önemli Bilgi : Bu yazı; Güncel Depo sitesinde yer alan bilgilerden ve görsellerden derlenerek hazırlanmıştır.


Haftalık E-Bülten için abone olmayı unutmayın. Seçtiğimiz özel haberleri ilk siz öğrenin.