PAYLAŞ

Hiçbir acıya ise hazırlıklı değilizdir. Hep hayatın da masallardaki gibi olduğuna inanır, başımıza bir felaket geldiğinde kabullenmek istemeyiz.

Büyük Trajedilerden Hemen Önce Çekilmiş İç Burkan 11 Fotoğraf

İşte hayatın karşımıza çıkardığı bu kötü sürprizlerden hemen önce, yani uzun uzun gelecek planları yaptığımız anlarda çekilmiş fotoğraflar bize gerçeği hatırlatır…

1. Shuttle Challenger’ın 7 kişilik mürettebatı uzay mekiğine binmeden hemen önce.

Kalkıştan tam 73 saniye sonra motorda meydana gelen bir arıza nedeniyle Shuttle Challenger parçalara ayrıldı. Tüm mürettebat hayatını kaybetti.

2. Fotoğraf, 29 kişinin öldüğü, 220 kişinin yaralandığı Omagh bombalamasından hemen önce çekildi. Felaket kırmızı arabaya kadar etkili olmuştu. Fotoğrafta görünen adam ve çocuk kurtulsa da fotoğrafçı hayatını kaybetti.

3. 1972 yılında 571 nolu Uruguay uçuşundan, uçak And Dağları’na çarpmadan önceki son fotoğraf. Uçakta bulunan 45 kişiden 27’si hayatta kaldı ve ölmemek için ölenleri yemek zorunda kaldılar. Sadece 16 kişi tam 72 gün sonra kurtarılabildi.

4. Dave Hally kızının ve eşinin bu fotoğrafını rüya gibi bir tatile giderken Mh17 adlı uçakta çekti. Uçak Ruslar tarafından vuruldu ve içindeki herkes hayatını kaybetti.

5. Robert Overacker profesyonel bir dublördü ve evsizlere dikkat çekmek için Niegara Şelalesi üzerinde jet-ski sürdü. Paraşütünün açılmaması sonucu hayatını kaybetti. Bu fotoğraf ise son görüntüsü oldu.

6. Eagles of Death Metal’i dinlemek için Bataclan’da beklerken fotoğraf çekilen Gilles Leclerc ve Marianne Labanane. Bir süre sonra 4 silahlı kişi mekana girdi ve kalabalığın üzerine ateş açtı. Marianne kurtuldu ancak Gilles hayatını kaybetti…

7. Nicholas Mevoli’nin son serbest dalışından sonraki fotoğraf. 78 metre derinliğe kadar indiği dalışını tamamlayıp çıktı. Sorun yok dese de bir süre konuşmaya çalıştı ve bayıldı. Bilinci tekrar açılmadı ve aynı gün akciğer ödeminden hayatını kaybetti.

8. West Milford bu fotoğrafı New Jersey’de çıktığı bir yürüyüş sırasında çekti. Fotoğrafın hemen ardından ayının saldırısına uğradı ve hayatını kaybetti.

9. Bu mutlu aile fotoğrafı aslında hayatını kaybeden birinin de son fotoğrafı oldu. Arkada kırmızı giyinmiş olan Ayano Tokumasu Niagara Şelalesi’ne atlayarak intihar etti.

10. Bu fotoğraf Pavel Kashin’in hem son anlarını hem de ölümüne yol açan parkuru gösteriyor. Duvara geri dönebileceğini düşünse de dengesini kaybetti ve aşağı düşerek hayatını kaybetti.

11. 1500’den fazla kişinin öldüğü gemi Titanic’in bilinen son görüntüsü.

Hayatın karşımıza neler çıkaracağını elbette bilemeyiz. 1 saat sonrasında bile neler olacağını bilmezken on yıllar sonrasının planını yaparız. Her zaman dikkatli olmakta fayda var. Bazen denemek ve o heyecanı yaşamak farklı hissettirse de sonuç farklı olabiliyor. Bazense hiç suçunuz günahınız olmasa da yanlış zaman yanlış yer sizi buluyor…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here