Cilt tipiniz hangisi olursa olsun lekeler can sıkıcı olabilmektedir. Cilt bakım ürünleri kullanılsa da hala geçmeyen lekelere doğal çözüm önerileriyle karşınızdayız.

Size pratik çözümlerden bahsedeceğiz bunları maske ve peeling olarak düşünebilir ve haftada bir iki kez uygulayabilirsiniz. Bu maskeleri mutlaka ılık suyla durulamanız gerektiğini de unutmayın.

Cilt lekelerine doğal çözüm deyince akla ilk gelenlerden biri limondur. Çünkü cilt için çok faydalı ve etkilidir.

Maske ve Peeling Birada

  • Limon
  • Bal
  • Şeker

Bu uygulamayı gece uygulamalısınız çünkü cilt için faydalı olsa da güneşe çıkarsanız tam tersi etki yapar. 1’er tatlı kaşığı şeker 1 yemek kaşığı suyu yarım limon ile karıştırmaya başlayın. Sonra cildinize uygulayın. Akabinde 1 yemek kaşığı bal ve limon suyunu karıştırıyoruz. Bu uygulamayı pamukla yoksa lif gibi son yumuşak bir şeyle yapın ve 15-20 dakika  kadar bekleyip, durulayın.

Cilt lekelerine kesin çözüm doğal yollardır. Tabi ki cilt tipiniz önemli örneğin hassas, sivilceli bir cilde uygulama yapamazsınız bu konuda doğru ilerlemek son derece önemli ancak cildinizdeki tek sorun lekeler ise çözümlere devam ediyoruz.

Elma Sirkesi ile Lekelere Son

Sirke çok faydalı ama elma sirkesi cilt için bir nevi tonik gibi kullanılabilir. İster kuru ister yağlı cildiniz olsun. Küçük bir şişeye yarısı elma sirkesi yarısı su ekleyin (içme suyu). Sonra pamuk kullanarak cildinize masaj yapar gibi uygulayın.

Bu uygulamayı gece yatmadan önce yapın ve durulamayın. Bu şekilde uyuyun, sabah ise çok güzel bir şekilde ılık suyla durulayın. Sakın durulamadan evden çıkmayın.

Aloe Vera ile Cildinizi Yenileyin

Aloe vera özellikle son dönemde çok popülerleşmeye başladı. Evde yetiştirip suyunu çıkaranların sayısı da çok fazla. Bu öyle bir malzeme ki tek başına cildinize uygulayabilirsiniz. Bunun jelleri de oluyor o şekilde de alıp kullanabilirsiniz.

Cildinize uyguladıktan sonra 15-20 dakika bekleyin ve ılık suyla durulayın.

Kaynak: https://www.kadinzamani.com/cilt-lekelerine-dogal-cozum/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here