PAYLAŞ

Gastritin anlamı, mide çeperinin iltihaplanmasıdır. Gastritin nedeni, ülsere de yol açabilen aynı bakterileri barındıran, bir enfeksiyondur.

Ülsere dönüşerek mide kanseri riskini arttırabilir. İlaçlar semptomları durdursa da tamamen hastalığı yok etmeyebilir.

Çok Basit Bir Yöntemle Gastrit ve Mide Yanmasından Kurtulun

Aşağıdaki doğal yöntemleri uygulayarak mide rahatsızlıklarından biraz olsun kurtulabilirsiniz…

1. Pirinç suyu

Dünyada birçok insan pirinç suyu yöntemini gastriti önlemek ve tedavi etmek için kullanıyor. Çin ve Japonya gibi Doğu Asya ülkelerinde mide sorunları bize göre çok daha az yaşanıyor. İşte yapmanız gereken;

1 bardak pirinci 400 ml kaynayan suya boşaltın. 8 dakika kaynatın, karışımı süzün. Oda sıcaklığına gelmeden için. Günde 2 defa bunu yaparsanız mideniz ve sindirim sisteminiz rahatlar.

2. Keten tohumu

Keten tohumu reflü, mide yanması ve sindirim sorunlarını çözmede etkili besinler içerir. Bir bardak suya 1 yemek kaşığı keten tohumu ekleyip karıştırın, en az 12 saat bekletin. Sonra süzüp oda sıcaklığında için.

3. Havuç

Havuç sağlıklı bir diyet için mükemmel bir besindir. İçinde iltihap önleyici güçlü maddeler vardır. Ayrıca gastrit semptomlarını azaltır. Bol bol havuç tüketmeye bakın. Suyunu içmek ayrıca iyi gelecektir.

4. Taze lahana suyu

100 ml çiğ taze lahana suyunu her sabah boş mideye içmek gastritin rahatsız edici etkilerini yok edecektir. Bu geleneksel bir yöntemdir, doktorlar tarafından da tavsiye edilmektedir. Ayrıca içerisindeki bol glutamin sayesinde iltihabın ve midenizin iyileşmesini sağlar.

Gastridiniz varken nelerden kaçınmalısınız?

  • Et, et ürünleri ve hayvansal gıdalar (süt ürünleri ve yumurta)
  • Fast Food (atıştırmalık, hazır soslar ve reçeller, hazır çorbalar vb.)
  • Beyaz un ile yapılan gıdalar
  • Hayvansal yağlar, rafine yağlar ve margarin
  • Alkol, sigara ve kafein

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here