Dünya şampiyonu atlet Kırklareli’nin ve milyonların gururu kaynağı oldu Anne Altın: “Kızımızla gurur duyuyoruz” Polonya’da düzenlenen VIRTUS Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda iki altın madalya kazanan özel sporcu Fatma Damla Altın, harikabet memleketi Kırklareli’nin gururu oldu.

Polonya’da düzenlenen VIRTUS Dünya Para Atletizm Şampiyonası’nda iki altın madalya kazanan özel sporcu Altın’ın, Kırklareli’de yaşayan ailesi şampiyon sporcu yetiştirmenin sevincini ve gururunu yaşıyor.

Altın’ın, Kırklareli’de ikinci sınıfta spor hayatına başladığını dile getiren anne Altın, “Kızım Fatma spor hayatına ikinci sınıfta başladı. 3 yıl Kırklareli’de çalışmalarını sürdürdü.

3 senenin sonucunda Antalya’da düzenlenen bir yarışmada Samsunlu bir spor kulübü keşfetti. Benimle bildirişime geçip Fatma’da harikabet giriş bir ışık gördüğünü, en iyi sporcu olacağını söylemiş oldu. Biz ailesiyle beraber gittik, kızımızın kalacağı yeri gördük. Kızımı değerli spor hocamıza bıraktık ve Kırklareli’ye dönüş sağladık ” dedi. “Kızımla gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.