PAYLAŞ

Elektrik süpürgesi kullanırken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır. Her şeyi çekerseniz problemler ortaya çıkabilir.

1. Kullanılmış kahve telveleri
Dökülen ıslak kahve telvelerini temizlemek için asla elektrik süpürgesi kullanmayın. Boruları tıkayabilir, motoru mahvedebilir ve makinede küf oluşumuna neden olabilir.

2. Islak gıdalar
Bazı mutfak döküntüleri şeker ve tuz gibi vakumla temizlenebilir. Ancak, taze sebze gibi gıdalar, süpürgenizin boyutuna göre, boruları tıkayabilir ve nemlerinden dolayı motora zarar verebilir. Daha da kötüsü, gıdalar makine içinde bozulabilir ve kokmaya başlayabilir.

3. Çiçek toprağı ve atıkları
Çiçeklerinizin kuru yaprakları ve toprakları makinenizi kolayca tıkayabilir. Bunun yerine elle veya bir bezle toplayın.

4. Şömine külü
Şömine külünü bir vakumla çekmek en kötü sonucu verebilir. Çünkü, küller makinenizin fanından havaya geri döner.

5. İnşaat tozu
Şömine külü gibi, inşaat molozu ve tozu, motoru yakabilir ve fandan havaya geri püskürtülür.

6. Paralar ve küçük oyuncaklar
Madeni paralar ve küçük oyuncaklar, makinenizin torbasını yırtabilir, boruyu tıkayabilir ve motorun yanmasına neden olabilir.

7. Sıvılar
Eğer makineniz ıslak vakumlamaya uygun değilse, sıvıların elektrik süpürgesiyle çekilmesi tehlikelidir, elektrik çarpmasına neden olabilir, makineyi bozabilir.

8. Elektrik kabloları
Elektrik tesisatında yapılan çalışmalar sonucu ortaya çıkan kablo parçalarını elektrik süpürgesiyle çekmek, süpürgenin toz torbasına hasar verebilir.

9. Makyaj malzemeleri
Göz farı, bronzlaştırıcı, allık, hatta kırık rujları , elektrik süpürgesiyle çekmeniz durumunda makinede eriyebilir ve ciddi hasarlara neden olabilirler.

10. Saç
Saçların kesilmesiyle ortaya çıkan ya da dökülen fazla miktarlardaki saç kümelerini elektrik makinesiyle çekmeniz durumunda, makinenizi tıkar, vakumlamanın iyi çalışmamasına neden olur.

11. Kırpılmış kağıt
Öğütülmüş kağıdın yığınlarının vakumlanması saç yığını kadar kötüdür. Makineyi tıkar ve motorun bozulmasına neden olabilir.

12. Büyük cam parçaları
Kırık camların temizlenmesi tehlikelidir. Ancak kırık camları makineyle çekmek isterseniz önce büyük cam parçalarını toplamak en iyisidir. Sonra küçük camlar makineyle temizlenebilir. Büyük cam parçaları boruyu tıkayabilir, toz torbasını yırtabilir, hatta makinenin bozulmasına neden olabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here