PAYLAŞ

 

Me and Earl and the Dying Girl Türkçeye çevrildiği hali Ben, Earl ve Ölen Kız yakın zamanda izlediğim filmlerden. Klasik bir drama ile karşı karşıyayız. Son dönemde böyle genç dramalar yapılıyor sanırım öbürleri kabak tadı vermeye başlamıştı.

Tipik Bir İngiliz Soğukluğu Hissediliyor

Filmde iki kafadar olan Greg ve Earl bazı film parodileri yaparlar ve yalnızca kendileri izlerler. Ana kahramanımız Greg tam bir ergendir ve içine kapanık özgüvensiz bir çocuktur. Ailesi bir garip olan özellikle babası değişik olan bu arkadaşımız bir gün Annesinin ısrarı üzerine tanıdığı ama hiçbir zaman samimi olmadığı Rachel ile konuşmaya zorlanır. Bunun sebebi Rachel kanser olmuştur.

Greg hem yaşı gereği hem de insanlarla sağlıklı iletişim kuramayan biri olarak ilk başta Rachel ile konuşmayı istemese de veya zorunluluk olarak görse de ekürisi Earl sayesinde durum biraz değişir ve sık görüşmeye başlarlar. Devamını filmde izleyebilirsiniz.

Vasat bir film spoiler vermek istemediğim için bazı yorumlarımı saklıyorum. Ancak duygusal filmleri seviyorsanız ve çok film izlemiyorsanız bu filmde ağlayabilirsiniz. Ama film konusunda karnınız toksa artık bazı duyguların filmlerde aşırı saptırıldığına inanıyorsanız pek hoşunuza gitmeyecektir. Filmde hasta psikoloji ve tavıları başarılı bulmadım. Soğuk bir ingiliz komedisi ve ortaya karışık dram diyebiliriz.

Me and Earl and the Dying Girl (2015)

Yönetmen: Alfonso Gomez-Rejon
Ülke: ABD
Tür: Komedi, Dram
IMDB: 8,1
Süre: 105 Dakika
Ödüller: 9 ödül ve 2 ödül adaylığı.
Hasılat: $2,135,136