PAYLAŞ

Üniversite birçok öğrenci için kazandıktan sonra rahatlayacağını düşündüğü bir aşama. Gençliğin tam olarak yaşandığı, özgürlüğün tadıldığı ve derslerin biraz ikinci planda kaldığı bu evre bazıları için hedeflerine ulaşacakları zorlu bir yol.

Kocaeli’nde yaşayan 22 yaşındaki Berru Merve Kul da 4 yıl önce Sakarya Üniversitesi’ni kazandı ancak görme engelli olduğu için önünde zorlu ve uzun bir yol vardı. Neyse ki annesi 4 yıl boyunca olduğu gibi mezun olurken de yanındaydı…

22 yaşındaki Berru Merve Kul da 4 yıl önce Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Ancak görme engelli olduğu için üniversite yaşamı onun için diğer öğrencilere göre biraz daha zordu.

4 yıllık eğitim hayatı boyunca onun eli ayağı olan kişi ise annesiydi. Annesi Havva Kul 4 yıl boyunca kızına tüm notlarını, kitaplarını okuyarak ödevlerini yapmasını, sınavlardan başarıyla geçmesini sağladı.

Ve 4 yılın ardından Berru Merve Kul okuldan başarıyla mezun oldu. Sakarya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Binasında yalnız değildi Merve, yanında yine annesi vardı.

Kep atması için kızıyla sahneye çıkan Havva Kul, kızıyla birlikte mezuniyet heyecanını yaşadı ve kep attı.

Merve Kul 4 yılın sonunda hak ettiği mezuniyet belgesini alırken annesi Havva Kul’a ise 4 yıl boyunca gösterdiği özveri nedeniyle fahri mezun belgesi verildi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here