Galatasaray Başkan Adayı Hamamcıoğlu ile sıralamasında yer edinen Özgörkey, Galatasaray’ın mali problemlerının çözümü için Columbus Projesi’ni tanıttı.

Hamamcıoğlu, devrim niteliğinde bir proje olduğunu belirtirken, Özgörkey ise 2024 mislibet senesinde 2 milyar 500 milyon TL gibi bir kıymet hedeflediklerini söylemiş oldu.

Galatasaray Spor Kulübü’nde 19 Haziran’da yapılacak başkanlık seçimlerindeki adaylardan Hamamcıoğlu’nun seçilmesi durumunda ikinci başkanlık görevini yürütecek olan Özgörkey, sarı-kırmızılıların mevcut mali yapısına dair hazırladıkları Columbus Projesi’nin basın lansmanını Maslak Atlı Spor Kulübü Galatasaray Binicilik Tesisleri’nde gerçekleştirdi.

Özgörkey, Galatasaray’ı içinde mislibet giriş bulunmuş olduğu mali krizden çıkarmak amacıyla yapmış oldukları proje ile ilgili detaylı bilgiler sundu. Projenin Columbo’nun yumurtası ile yola çıkmış bir proje bulunduğunu söyleyen Özgörkey, “biz Galatasaray’ımızın içindeki uyuyan değerlerimizin senelerdir farkındayız. Bu değerlerimizi toprağın altından çıkartıp, uyandırıp önümüzdeki 3 yıl içinde hak ettikleri değere getirmek için bu projeyi oluşturduk.