PAYLAŞ

Dünya’nın tartışmasız en çok izlenen dizisi Game Of Thrones, 8. Sezon itibariyle dizi sektörüne bomba gibi bir giriş yaptı. HBO kanalı, uzun sürelerden bu yana dizilerine özen gösterse de, özellikle Game of Thrones’in çalışmalarına ayrı bir titizlik ayırıyordu.

Geçtiğimiz gün yaşanan HBO hacklenme durumu, Game of Thrones hayranlarının birçok bilgiye sosyal medya ve video portalları üzerinden ulaşmasını sağladı.

HBO Hacklendi Game Of Thrones Bölümleri ve 8. Sezon Senaryosu Çalındı

HBO tarafından yapılan açıklamaya göre sunucular bir kişi tarafından hacklendi ve Ballers ile Room 104 ismi verilmiş dizilerin yeni bölümleri internete yüklendi. Yine bu dizileri takip eden Game of Thrones’de bu hacklenme ile nasibini alan diziler arasında yer aldı. Yedinci sezon, dördüncü bölüm senaryosu şuan nette aktif olarak dolaşıyor! HBO yetkilileri, bu durumu fazla önemsemedi. Nedeni ise birkaç sezon önce yaşanan ve ilk dört bölümlük sızıntı çok ağır bir durum olarak ifade edilmedi. Fakat HBO sunucularından 1,5 TB boyutunda dosyaların çalınmış olması, büyük bir açık olduğunun da habercisiydi. HBO’ya sızan hacker, konuyla alakalı açıklamalarını ise çeşitli sosyal medya araçlarından sağlıyor. Yeni bölümlerinin kopyalanıp, kopyalanmadığı henüz bilinmezken, Torrent siteleri üzerinden yakın zamanda Game of Thrones hayranları yeni bölümlere istinaden indirmeleri sağlayabilirler.

Sezon başlamadan evvel, yedinci sezonun tüm bölümlerinde yer alan kritik detayların da sızdırıldığının altını çizelim. Bu yaşanan yeni sızıntı Game of Thrones yetkililerince çok önemli bir yer edinmese de, yeni bölümlerin kopyalanma riski hala yetkililer tarafından dikkatle takip edilen durumlar arasında yer alıyor!

Hackerin Kimliği Tespit Edilemedi!

HBO sunucularına sızan hackerin kimliği tespit edilmedi ve HBO yetkilileri, sunucularında yer alan açıkları kapatabilmek adına yoğun çalışmalara devam ediyor! Hacker, anlık açılan sosyal medya hesapları üzerinden Game of Thrones’in yeni sezonlarına ait birçok bilgiyi de paylaşmaya devam ediyor. Hala bölümlerin hacker tarafından sunulmamış olması da, HBO yetkililerince ‘hackerin, yeni bölümleri sunucular üzerinden çekmeye vakti kalmadığı’ düşüncesine ulaşmasını sağladı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here