Ana sayfa Beslenme Hurmadan Şeker Nasıl Yapılır?

Hurmadan Şeker Nasıl Yapılır?

1099
0
PAYLAŞ

Hurma, şekere karşı mükemmel bir alternatiftir. Hurma çok yönlü harika bir besindir. Karbonhidratlarda yüksek, GAPS diyetinde bulunan insanlar için harika bir tamamlayıcıdır. Şeker kullanmayanlar hurma kullanabilir.

Hurmadan Şeker Nasıl Yapılır?

Hurma aynı zamanda bir amino asit olan triptofanın çok iyi bir kaynağıdır. Tripofan vücudun üretemediği temel bir amino asittir. Bu amino asit hem serotonin ve hem de melatonin üretiminde önemli bir rol oynamaktadır. Serotonin eksikliğinin depresyona neden olmaktadır.

Yapılışı:
Hurmaların çekirdeklerini çıkarın ve parçalar halinde kesin. Bir fırın tepsisine yayın. İsterseniz fırının teline de koyabilirsiniz. Yaklaşık 250 derece fırında pişirin. Daha sonra fırını kapatın, ancak kurumaya devam etmesi için bir gece fırının içinde bırakın. Hurmaların kaya gibi sert bir noktaya gelmesi gerekir. Pişirmeden önce kesinlikle yıkamayın, aksi halde şekeri kristalize olur.

Sertleştirilmiş hurmaları soğutun, sonra da yüksek güçlü bir yiyecek işlemcisinde veya kahve değirmende yavaş yavaş çekmeye başlayın. kahve değirmeni daha iyi olacaktır.

Bir kutuya koyun ve buzdolabında saklayın. Kahve öğütücü, hurmaları ince bir toza ezse de bunlar kümeleşme eğilimi gösterir ve çok yapışkandır . Neredeyse kahverengi şeker ve pekmez arasında bir haç gibidir. Dolayısıyla tekrar toz gibi olmasını istiyorsanız, çekilmiş hurmaları gıda işlemcisinde yeniden çekin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here