PAYLAŞ

Ne kadar temizleseniz de lavabonuzda iz kalıyor, istediğiniz gibi parlamıyorsa, un tam da istediğiniz sonucu verecek bir ürün olarak yardımınıza koşar.

Mutfağınızı temizledikten sonra her şeyin pırıl pırıl parlamasını, herhangi bir leke, iz kalmamasını istersiniz.

Paslanmaz çelik lavabonuzu parlatmak için un kullanarak, lavabonuz unuttuğunuz yansıtıcı yüzeyini geri kazanacaktır. Bu teknik, herhangi bir paslanmaz çelik yüzeyde de kullanılabilir.

Unu lavaboyu parlatmak için nasıl kullanacaksınız?

Önce lavabodaki tüm bulaşıkları kaldırın, yemek artıklarını temizleyin.

Lavabonuzu dezenfekte ettikten sonra, bir bez veya kağıt havluyla kurulayın.

Lavabonuza ¼ bardak un dökün ve parlayıncaya kadar kuru bir bezle lavaboyu ovun.

İşiniz bittiğinde lavabodaki unu bir bez yardımıyla temizleyin ve lavabonuzun nasıl parladığını görün!

Tüyo: Paslanmaz Çelik Eşyaları Zeytinyağı İle Temizleyin

Paslanmaz çelik eşyalar mutfakta hem zarif görünür hem de uzun ömürlüdür, yıllarca kullanırsınız. Ancak bir dezavantajı var. Parmak izleri, çizikler ve su lekeleri o eşyalarınıza gölge düşürür.

Paslanmaz çelik eşyalarınızı normal temizleme ile temizleseniz de tam istediğiniz sonucu alamazsınız. Parmak izleri gitse, su lekesi kalır, çizikler gitmez. Ancak her mutfakta bulunan zeytinyağı ile bu sorunların önüne geçebilirsiniz. Yağın tüm paslanmaz çelik sıkıntılarınız için etkili bir koruyucusu olduğu ortaya çıktı. Uygulaması da çok kolay!

Yumuşak bir bez üzerine birkaç damla zeytinyağı dökün ve buzdolabınızı, fırınınızı, bulaşık makinenizi ya da paslanmaz çelikten herhangi bir yeri silin. Zeytinyağı çizikleri maskeleyecek, sinir bozucu su izlerini silecek ve lekeleri yok edecek.

Yağlı bez ile tüm yüzeyleri sildikten sonra, kuru bir bezle aynı yüzeyleri tekrar silin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here