Son birkaç sezondur cilt makyajı, o ağır makyajlardan uzaklaşıp daha doğal makyajlara döndü. Peki yüz hatlarınızı naturel görünümünüzü bozmadan nasıl şekillendirirsiniz? İşte doğal Güzellik için makyaj teknikleri; hadi birlikte inceleyelelim.

Krem Ürünler

Toz ürünleri belli olmadan yaymak zordur. Keskin bitişler için dört dörtlük olan toz ürünleri bu aşamada rafa kaldırabiliriz. Islak bir sünger veya parmaklarınızla krem ürünler cildinizle daha çok bütünleşecektir.

Fırça Denklemi

Krem ürün yerine toz ürünlerden vazgeçemiyorsanız yelpaze ürünlerden kaçınmalısınız. Ürünü daha iyi tutan sık fırçaları tercih etmelisiniz. Kontrollü miktar da ürün uygulayabilecek yumuşak yapılı fırçalar tercih edebilirsiniz.

Ton Seçimi

Doğal kontür tekniğinde ton seçimi çok önemlidir. Cildinizden 2 ton koyu bir ürün seçerek o doğallığı daha kolay yakalayabilirsiniz. İçinde turunculuk bulundurmayan, cilt alt tonunuza göre sıcak ya da soğuk yapılı renkleri tercih ederek göze batmayan bir gölge oyunu yapabilirsiniz.

Buffing Tekniği

Kontür, allık gibi ten makyajınızın tüm aşamaları bittikten sonra tercihinize göre transparan ya da az pigmentli bir toz pudrayla tüm makyajınızı sabitleyin. Bu uygulamada uzun kıllı ve yumuşak bir fırçayla ürünü tüm yüzünüze dairesel hareketlerle uygulayın ve keskin çizgilerin geride kalan son kanıtlarını da yok edin.

Ters Kontür

Peki ya kontür yapmadan yüz şekillendirmek mümkün mü? Tabiki! Cildinizden bir ton açık bir pudrayı ya da göz altı kapatıcınızı normalde kontür uyguladığınız yerlere değil, yanak boşluklarınızın altı, burun köprünüzün üzeri ve çene ucunuz gibi ters bölgelere uygulayın. Aydınlattığınız yerler normalde kontür yaptığınız kısımları daha gölgeli gösterecek.

Aslında minimal bir makyajla ya kontür yaparak ya da kullandığınız kapatıcınızla yüzünüzü boyutlandırmak çok kolay. En önemli kural yüzünüzü iyi tanımak. Hem sağlıklı hem de güzel bir görüntüye kavuşuyor olacaksanız.

Daha fazla guzellik önerileri için ‘Güzellik Portalı‘ ziyaret edebilirsiniz.