PAYLAŞ

Pek çok farklı sebepten ötürü oluşabilen mide bulantılarını geçirmek için kimyasallar yerine doğal yöntemlere başvurabilirsiniz.

Sizler için her bünyeye iyi gelebilecek ve mide bulantılarınıza şifa olacak besinleri sıraladık.

Elma

Elma özellikle hazımsızlıktan kaynaklanan mide bulantıları için son derece faydalı bir meyvedir. Lif yapısı dolayısıyla hazımsızlığı engelleyen elma, vücudu toksinlerden arındırmaya da yardımcı olur.

Limon

Limon, mide bulantılarında en şifalı besinlerden biridir. Tadı ve kokusu sizin mide bulantınızı keserek rahatlamanızı sağlayacaktır. Ayrıca kaldığınız oda da limon olması size fazladan etki edecektir.

Nane

Nanenin ferahlatıcı kokusu, mide bulantılarını dindirebilecek bir etkiye sahiptir. Özellikle taze tüketildiğinde sağlık açısından oldukça faydalı olan nane yapraklarını taze bir şekilde yiyebilirsiniz.

Zencefil

Zencefil, mide bulantısını geçirmede en iyi besinlerden biri olup yaz – kış sizin rahatlamanıza da yardımcı olur. Rendeleyerek, toz halde veya çay olarak tüketebilirsiniz.

Tavuk Suyu Çorba

Her hasta olduğumuzda imdadımıza yetişen tavuk çorbası, birçok hastalığa iyi geldiği gibi bağışıklık sistemini toparlamasıyla da bilinir. Mide ve bağırsak problemlerinde de oldukça etkili olan tavuk suyu çorbalar, sizleri mide bulantılarınızdan da kurtaracaktır.

Kuruyemiş

Protein eksiklikleri ve bu nedenle oluşan mide bulantılarını engelleyen en etkili besinlerden biri de kuruyemişlerdir. Fındık, ceviz, fıstık ve badem gibi sağlıklı besinler tüketebilirsiniz. Kavrulmuş ve soslu yemişlerden uzak durmamanız takdirde bunlar da midenizi bulandırabilir.

Su

Susuzluk, mide bulantılarına sebebiyet verebilir. Vücut fonksiyonlarını düzenleme görevini üstlenen su yeterli miktarda alındığı zaman mide bulantınız yatışacak ve kısa bir süre içerisinde geçecektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here