PAYLAŞ

Egzersiz yapmanın genel vücut sağlığınız, kilonuz ve ruh haliniz için en iyi yol olduğunu biliyor ama yine de egzersizden uzak duruyorsanız, işte size çok kolay, para ve zaman harcamadan yapabileceğiniz basit hareketler. Üstelik bu egzersizleri televizyon karşısında ve ofiste masa başında da rahatlıkla yapabilirsiniz.

Oturarak Yapabileceğiniz 5 Kolay Egzersiz

1. Baldır kasları
Bir sandalyeye dik oturun. Ayak parmak uçlarınız yerde olacak şekilde bacakları yukarı kaldırın, 10 saniye bekleyin. Ayaklarınızı yere tam basın ve tekrar parmak uçlarınız üzerinde bacakları yukarı kaldırın yine 10 saniye bekleyin. Bu hareketi 8 defa tekrarlayın. Bacak kaslarınızın yanmaya başladığını hissedeceksiniz.

2. Üst bacak kasları
Saldalyede sırtınızı mümkün olduğunca dik tutun ve bir bacağınızı öne doğru düz uzatın. Üst vücudunuzu dik tutmaya devam ederek, bacak kaslarınız yoruluncaya kadar uzattığınız bacağınızı küçük hareketlerle saat yönünde çevirin. Sonra saat yönünün tersine çevirin. Bacağınızı yere koyun ve diğer bacağınızda aynı hareketleri tekrarlayın.

3. Diz
Dik bir şekilde oturun. Dizini bükün ve bacağınızı yukarı doğru göğsünüze kadar kaldırın. Birkaç saniye tutun ve indirin. Bu hareketi her sette 15 kez olmak üzere 3 set yapın. Sonra diğer bacağınızla da aynı hareketi tekrarlayın.

4. Bel
Bir sandalyeye dik oturun. Alt bedeninizi hareket ettirmeden üst bedeninizi arkaya doğru çevirebildiğiniz kadar döndürün. 5 saniye bekleyin ve düz pozisyona gelin. Sonra bedeninizi diğer tarafa çevirin. Bunu 5 defa yapın. Dönüşlerde sandalyeden ellerinizle destek alabilirsiniz.

5. Kalça kasları
Saldalyeye dik oturun ve kalçanızı sıkmaya başlayın. 10 saniye bekleyin ve bırakın. Sekiz tekrardan beş set yapın. Kalça kaslarınızı sıkılaştırmak için basit ama en etkili yöntemlerden biridir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here