PAYLAŞ

Siyatik ağrısı, belden dizlere doğru uzanan bir ağrıdır ve genellikle tek tarafta oluşur. Siyatik ağrısı yavaş başlar, ilerleyen zamanlarda ağrı dayanılmaz bir hale gelebilir.

Siyatik sorunu yaşıyorsanız, evde kendi doğal ilacınızı hazırlayabilir ve ağrıdan kurtulabilirsiniz.

Kereviz suyu

Kereviz, enflamasyonu ve ağrıyı azaltmaya yardımcı olan bazı güçlü besinlerle doludur. Siyatik ağrısını geçirmek için, kereviz suyu hazırlayabilir ve içebilirsiniz. Tadını sevmezseniz bal da ekleyebilirsiniz.

Sarımsaklı süt

Sarımsaklı süt içmek için çok cazip görünmese de, siyatik ağrısı için etkili bir ilaçtır. Sarımsak, yüzyıllardır tedavi edici bir bitki olarak bilinir, inflamasyonu ve ağrının azaltılmasına yardımcı olur.

2 bardak süte 10 diş ezilmiş sarımsak, 1 bardak su ve biraz bal ekleyin. Tüm malzemeleri 5 dakika kaynatın, sütü süzün ve soğuduktan sonra her gün en az bir bardak için.

Aloe vera

En iyi sonuç için, her gün ağrıyan bölgeye ince bir tabaka aloe vera jeli sürün.

Tenis topu

Küçük sarı bir top, siyatiği geçirmek için iyi bir kaynak gibi görünmese de aslında harikalar yaratıyor!

Ağrıyan bölgede kaslara tenis topuyla masaj yapmak, birkaç dakika içinde gerginliği ve sertliği azaltacaktır.

Zerdeçal

Mükemmel bir çözüm için, bir bardak sıcak sütte bir çay kaşığı zerdeçal tozu ekleyin.

Eğer zerdeçalın güçlü tadını sevmezseniz, zerdeçalla bir macun yapın ve en sevdiğiniz esansiyel bir yağdan birkaç damla ekleyerek ağrı duyduğunuz bölgelere masaj yapın.

Zencefil suyu

Her gün bir bardak zencefil suyu içmek sadece uzun vadede değil, kısa vadede de büyük bir fark yaratır.

Zencefil doğal bir antienflamatuardır, bu yüzden suyunu içmek veya etkilenen bölgeye sürmek size rahatlık getirir.

Nane yağı

Cildinize birkaç damla nane yağı ile masaj yapmak, siyatik ağrınızı yavaş yavaş azaltacaktır. Günde en az bir veya iki kez nane yağıyla ağrılı bölgeye masaj yapın.

Sıcak veya soğuk kompres

Sıcak kompresler siyatik sinirinize baskı yapabilen gergin kasların gevşemesine yardımcı olur, soğuk kompresler ise sinir çevresindeki şişliği azaltır.

Geçici olarak rahatlamak için harikadır, ancak etkili sonuçlar için sıcaktan soğuk kompreslere geçiş yaptığınızdan emin olun. Sıcak bir kompresle başlamanız ve soğuk kompresle bitirmeniz tavsiye edilir.

Papatya çayı

Kramplar için iyi bir ilaç olan papatya çayı, aynı zamanda siyatik için de etkilidir. En iyi sonuç için günde en az birkaç kez papatya çayı tüketilmelidir. Anti-inflamatuar ve ağrı giderici özellikleri, ağrıları hafifletmeye yardımcı olur.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here