PAYLAŞ

Soğan gözyaşı ile eş anlamlıdır. Bazı kişiler gözlerinin yaşarması veya kokusu sebebiyle soğanı kullanmaktan vazgeçiyor. Ancak, bu kökün yalnızca gıdaların tadını arttırmakla kalmayıp aynı zamanda bir dizi sağlık faydası da sağladığını biliyor muydunuz? Ama soğandan daha faydalı olan aslında Soğan suyu.

Soğan Suyu Nasıl Çıkarılır?

Sağlığımız için sebze ve meyvelerin sularını kullanıyorsunuz. Peki bunların içine soğan suyu ilave ediyor musunuz?

Meyve sularına gelince, çoğunlukla taze meyve ve sebzelere güveniriz. Soğan asla ilk tercihimiz değildir. Bununla birlikte, organosülfür bileşiğinin zengin bir kaynağı olan ‘allicin’, bu sebzenin suyu metabolizmamızı güçlendirebilir, kolesterol düzeylerini düşürür, kan dolaşımını iyileştirir, kardiyovasküler riskleri azaltır ve üriner rahatsızlıkları tedavi edebilir

Bu muhteşem sebze, A, B, C ve E vitaminleri, güçlü antioksidanlar quercetin ve iki veya daha fazla soğan kalın bir meyve suyu elde etmek için azaltıldığında iki katına çıkan ve hatta üçe katlanmış başka birçok flavonoid içerdiklerinde yüksektir. Soğan suyu tamamen cilt dostudur. Cildi parlatır ve kırışmasını önler. Aynı zamanda her türlü saç problemini çözer.

Evde Soğan Suyu Nasıl Üretilir
Evimizin sınırlarında taze soğan suyu yapmak zor değildir. İhtiyacınız olan şey, birkaç soğan, meyve sıkacağı ve çok fazla sabır.

İhtiyacınız olacak malzemeler
2-3 orta boy soğan
Keskin bir bıçak
Meyve sıkacağı
Orta boy cam kavanoz

Soğanı soyarak işlemi başlatın. Soyulmuş soğanı akan suyun altındaki lavabonun içinde durulayın. Bu adım soğanın üzerinde herhangi bir kalıntının kalmasını önler. Yeni bir kağıt havlu alın ve soğanı kurutun.

Kurutulmuş soğanı keskin bir bıçak kullanarak uçtan uca bölün. Meyve sıkacağının içine soğanı koyun ve iyice sıkıştırın. Bu şekilde soğanların suyunu çıkarın. Meyve sıkacağında soğan kokusu kalmaması için fırçalayarak yıkayın.

Taze meyve suyunu toplayın ve daha sonra kullanmak için cam kavanozuna aktarın.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here