Spor sitesinin sosyal ağ sitelerinden bir öteki de Facebook’tur. Facebook’un popülaritesinin diğer sosyal ağ sitelerinden daha geniş bulunduğu görülmüştür.

Özellikle Facebook ve Twitter’ın spor sitesi piyasalama çalışmaları yönünden hem sporcuların hem de taraftarların hislerini ve şahsi yaşamlarını ifade etme olanağı sunması yönünden ehemmiyet taşıdığı belirtilmektedir. Hem de bu sosyal ağlar vasıtası ile takım taraftarlarının bir çatı altında toplanması, duygu, fikir ve tepkilerini betluxor ifade etmesi mümkün hale gelmiştir. Ancak 2010 senesinde Spor sitesi Pazarlama Derneği doğrulusunda oluşturulan bir konferansta reklam aracı olarak sosyal ağların kullanılmasının söz hususu bu taraftar kesimi rahatsız ettiğidir. Bu amaçla de spor sitesi kulüplerinin bu sosyal ağı kullanırken taraftarlarına ne kadar mesaj gönderecekleri hususu ile ilgili ilgi etmeleridir.

Gerektiğinin belirtildiği görülmüştür. Dolayısıyla spor sitesi piyasalaması çalışmalarında sosyal medya kullanılırken, amaç kitleni rahatsız edecek boyutta yoğun bilgi ya da reklam mesajına tabi tutulmamasına ilgi etmek gerekmektedir. Spor sitesi dalları ortamında ise, futbolun İngiltere ve daha sonra da pek çok yerde yeni medya hizmetlerinin evriminde öncelikli bir rol oynadığının vurgulanması ilgi çeken bir nokta olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burada yeni bilgi ve etkileşim teknolojilerinin bilhassa belirli bir demografik yapıya sahip bulunan hevesli fanatik amaç gruba göre hazırlanması ve onları amacıyla çekmesi amacıyla olarak gösterilmektedir.

Yirmili ve otuzlu yaşların ortalarında bulunan erkekler bilhassa futbolun ve yeni medya teknolojilerinin en fazla müşteri grubunu oluşturmaktadır ve bu yeni hizmetlere hevesli amaç piyasa spor sitesi medya endüstrisi amacıyla ehemmiyet arz etmektedir. Buna göre, yeni medya ürün ve hizmetlerinin dijital TV yayıncılığından 3G cep telefonlarına kadar bu amaç grubun çıkarına ideal düşecek şekilde hazırlanması ehemmiyet taşımaktadır.