PAYLAŞ

Supernatural 13. sezon kısa bir süre sonra başlayacak. 13 numarası bazıları için uğursuz ve şansız bir numara olarak kabul edilse de şüphesiz bu durum Winchesters kardeşler için geçerli değil!

Peki dizinin hayranları Supernatural 13. Sezonda neler bekliyorlar? Bu yazıda Supernatural 13. Sezon hakkında bilmeniz gereken her şeyden bahsedeceğiz.

Supernatural 13. Sezon Ne Zaman Başlayacak?

Geçtiğimiz yılın hemen başında 13. Sezon onayını alan Supernatural, yeni sezona 12 Ekim Perşembe tarihinde başlayacak. Dizi perşembe günleri yayınlanacak. Son beş sezonda olduğu gibi Supernatural 13. Sezon bu sezonda Ekim ayının ilk iki haftasının içerisinde başlayacak.

Hemen ilk akla gelen sorulardan biri Supernatural 14. Sezon olacak mı sorusunun cevabı ise reytinglere bağlı. Bugüne kadar 264 bölüm yayınlanan Supernatural gerçekten çok özel bir dizi. Dizinin başrollerinden Jared Padalecki, Supernatural’in 300 bölüm barajına gelmesini istediğinden bahsetmişti. Bu mantıkla 300 bölüm barajı dizinin 14. Sezonuna geldiği için hem yeni sezon onayı hem de üzülerek belirtelim final ihtimalini de güçlendiriyor.

Dizinin yeni bölüm çalışmaları 12 Temmuz’da başladı. Jensen Ackles (Dean Winchesters) instagram hesabından yaptığı paylaşımla bunu dizinin takipçilerine duyurmuştu.

“God, we need your help,”

Dean oldukça umutsuzca Tanrı’ya yardımına ihtiyacımız var diyor. Bu sezon olay ciddi gibi!

Sezon Fragmanında göze çarpan Lucifer’ın bakışlarını alan büyüyen oğlu Jack’i görüyoruz. Lucifer’ın oğlu Jack bir kimlik bunalımında karşımıza çıkacak. İyi ve kötü arasında sıkışan benliği bakalım nasıl bir yol seçecek.

Cehennemin Yeni Kralı 4. Prens Asmodeus ile Tanışın!

Beyaz ceketli, sakallı ve korkutucu edasıyla Cehennemin Yeni Kralı 4. prens Asmodeus sezon fragmanında gözüktüm. 2. bölümle beraber kendisini göreceğiz. Lucifer ile geçmişi olan ve oğlunu eğitmek isteyen Asmodeus elinden gelen her şeyi yapacak gibi.

Supernatural 13. Sezon Spoiler: Castiel ve Crowley Dönecek mi?

Jensen Ackles ve Jared Padalecki bıraktığımız gibi geri dönecek ona şüphe yok. Peki akıllardaki soru Misha Collins (Castiel) ve Mark Sheppard (Crowley) karakterlerinin akıbeti ne olacak?

Supernatural 12. Sezon finalinde bildiğiniz gibi Crowley kendini feda ederek Lucifer’ı diğer tarafta bırakmayı başarmıştı. Bu esnada Castiel da Lucifer tarafından melek bıçağı ile bıçaklanmıştı.  Lucifer ve Mary Winchester diğer evrende kalmışlardı.

Supernatural 13. Sezon Crowley dönecek mi?

Kötü haber: Crowley dönmeyecek!

Crowley karakterini canlandıran Mark Sheppard geçtiğimiz mayıs ayında kendi instagram hesabından bir teşekkür notu yayınlayarak veda etti. Mark “yeni bir şeyleri deneme vakti geldi” diyerek diziden ayrıldığını ilan etmiş oldu.

So to all my #spnfamily everywhere… my crew and my fellow storytellers… thanks for the ride. Time for something new. Even when I lose…

Mark Sheppard (@realmarksheppard)’in paylaştığı bir gönderi ()

Eğer bu sizi ikna etmediyse bu gönderiden birkaç gün sonra Mark twitter da bir tweet atarak Supernatural dizisinden kesin olarak ayrıldığını açıkladı. Her şeye rağmen her şey olabilir mi? Evet ama şimdilik Crowley artık gitti diyebiliriz…

Supernatural Sezon 13 Castiel dönecek mi?

İyi haber: Castiel dönecek!

Misha Collins (Castiel)  tatildeyken “Castiel’in bir geleceği olacak, meleğin geri dönüşünü bekleyin” gibilerinden bir açıklama yaptı. Ancak asıl soru şu Castiel ne şekilde karşımıza çıkacak bu yok oluştan geri gelme onu nasıl etkileyecek en büyük soru işareti bu.

Mary Winchester ve Lucifer ne olacak?

Bildiğiniz gibi bu ikili diğer evrende kalmışlardı. Kesinlikle onların hikayeleri henüz bitmedi bir şeyler mutlaka göreceğiz ama kaç bölümde görürüz orası belli değil. Onlarla ilgili en büyük detay bir tuzağa doğru çekildikleri ve işlerin kolay olmayacağı.

Supernatural Sezon 13 – Jack

Lucifer’ın oğlu Jack’in Gençliğini Alexander Calvert oynayacak. 

Genç Jack çok güçlü bir karakter ve alışageldiğimiz örneklerinden farklı bir detay olarak karşımıza çıkacak. Supernatural 12. sezon finalinde bile son bakışta bunu bize hissettirmişti. Jack karakterinin açıklaması şöyle belirtilmiş: Sarsıcı bir doğum ve hızla büyüyen bir süper güç. Jack dünyayı henüz anlayabilmiş değil etrafında neler olup bittiğini yavaş yavaş anlayabilir. Peki bu süreçte Winchesters kardeşlerle durumu ne olacak? İyi mi kötü mü olacak hep birlikte göreceğiz.

Supernatural 13. Sezon da Neler Olacak?

İlk kesin bilgiyi hemen paylaşalım. Supernatural Scooby Doo özel animasyon bölümü bu sezonda yayınlanacak.

Supernatural Scooby Doo ile ilgili tanıtımdan Jensen ve Jared’i görüyoruz.

Jared Padalecki ağzından kaçırdı gibi de diyebiliriz. Castiel bu bölümde bizim karşımıza çıkacak. Ayrıca Scooby Doo karakterlerini de göreceğiz. Efsane karakterler Shaggy, Fred, Velma ve tabi ki Scrappy-Doo. Harika olacak!

Diğer evren de bu sezon tanıdık yüzleri yeniden görebiliriz. Zaten bunun ipuçları 12. Sezon finalinden bize gösterildi. Bobby Singer karşımıza çıkmıştı. Bu sezon John Winchester karakterini görmemizde hiç uzak ihtimal değil.

John Winchester – Dean Winchester

Michael Geri Dönüyor!

Baş melek Michael diğer evrende karşımıza çıkıyor. Christian Keyes canlandıracak Michael karakterini. Dünya’nın Cengiz Han’ı olarak tanıtılıyor. Aşağıda Michael, Mary ve Lucifer’ın olduğu bir kareyi görebiliyoruz.

Michael Sezonun Kötü Karakteri Olabilir mi?

Evet. Biz onu kurtarıcı ve olayları değiştiren olarak hatırlasakta diğer evrende işler öyle yürümüyor. Uzun zamandır görmediğimiz bir karakter olan Michael bizim hatırladığımız kişi değil. O diğer evrenin bir karakteri! O dost gibi gözüküyordu ama artık o dost gibi gözüken bir düşman!

Şerif Jody Mills 13. Sezon karakterlerinden biri olarak yine karşımıza çıkacak ancak büyük bir detay var. Supernatural dizisinin Spin off’u geliyor. Bununla ilgili bir haber yapmıştık.

Supernatural Şerif Jody Mills

Supernatural 13. Sezon da ilk sezona bir göz kırpış olacak ve geçmişten sürpriz bir isim yeniden kendini gösterecek. Büyük ihtimalle bu spin off’un hikayesine giriş yapılacak olan bölümde olacak.

Cehennem de ise işler karışık taht kavgaları ve ne olacağı beklenirken tahtın yeni kralı onlar için gelecek.

 

Supernatural 13. Sezon ilk 16 bölüm başlıkları açıklandı. Bu başlıklar değişebilir ama şimdilik bilgiler aşağıdaki gibidir.

Bölüm 1 – ‘Lost and Found’
Bölüm 2 – ‘The Rising Sun’
Bölüm 3 – ‘Patience’
Bölüm 4 – ‘The Big Empty’
Bölüm 5 – ‘Advanced Thanatology’
Bölüm 6 – ‘Tombstone’
Bölüm 7 – ‘War of the Worlds’
Bölüm 8 – ‘The Scorpion and the Frog’
Bölüm 9 – ‘The Bad Place’
Bölüm 10 – ‘Wayward Sisters’ > Spin Off bu bölümde anlatılan hikaye ile temel kazanacak.
Bölüm 11 – ‘The Midnight Train’
Bölüm 12 – ‘Various & Sundry Villains’
Bölüm 16 – ‘ScoobyNatural’ > Özel animasyon bölüm sakın kaçırmayın!

Anketimize yanıt vermeyi unutmayın.

Supernatural dizisinde en sevdiğiniz karakter kim?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...