PAYLAŞ

Yaşadığınız şehrin size artık hiçbir şey katmadığını fark ettiğiniz an oradan taşınma fikri aklınıza yerleşir. Bazen bir şey katmadığı için değil sizden bir şeyler eksilttiği için bile yeni bir şehre taşınmak isteyebilirsiniz. Bu isteğin uygulamaya geçmesi için ne kadar hazır olduğunu ise anlaşılması zor bir şey olabiliyor. Hazır olduğunuzu gösteren şeyleri sizin için aşağıdaki listede sıraladık. Sayfayı aşağıya kaydırarak okuyabilirsiniz.

1. Aynı rutinde ilerleyen hayatında sıkışmış hissediyorsan

Her haftanız, her ayınız aynı geçiyorsa ve bu artık seni sıkışmış hissettiriyorsa başka bir şehre taşınmak iyi bir fikir olabilir. İşini, arkadaşlarını ya da aileni seviyor olsan bile rutin bir hayat sana iyi hissettirmeyecektir. Her yeni bir yaş aldığında bir önceki yaşına bakıp pişman olmamak için yeni bir başlangıcı denemek isteyeceksin ve şehir değiştirmeye hazır olacaksın.

2. Kendine meydan okumak, sınırlarını aşmak istiyorsan

İnsanın kendisine meydan okuması ve büyüyebilmesi için yeni bir şehre taşınmak doğru bir seçenek olabilir. Hayattan daha fazla şey öğrenmek istiyorsan kontrol bölgenden çıkmalısın.

3. Şu an yaşadığınız şehirdeki pahalılık sizi yorduysa

Şu an yaşadığın şehir seni maddi zorluklara sürüklüyorsa, seni sınırlıyorsa oradan ayrılıp yeni ve daha uygun bir şehirde hayata tekrardan atılmak senin için iyi olacak. Aynı maaşı alıp çok daha refah içinde yaşayacağın şehirler elbette bulabilirsin.

4. Yaşadığınız yerde kalmanız için bir sebep bulamıyorsan

Seni yaşadığın şehirde tutacak hiçbir şey yoksa neden hala orada duruyorsun? Etrafında seni mutlu edecek ya da huzurlu hissettirecek bir şey bulamıyorsan yeni bir şehre taşınıp yeni bir heyecana kucak açmak harika bir fikir olacak. Yeni bir şehre taşınmak elbette beraberinde zorlukları da getirecek ama bunu yeni arkadaşlıklar edinerek kolaylaştırabilirsin.

5. Hayat kaliteni arttırmak istiyorsan

İşe daha kısa sürede gidip gelmek, daha temiz bir hava solumak, sağlıklı yemekler tüketebilmek, doğayla iç içe olmak, bisiklet kullanabileceğin caddelerde yaşamak… Tüm bunlar ve senin tercih edeceğin başka bir sürü şey… Hepsi hayat kaliteni arttıracak unsurlar. Bunlara sahip olabileceğin bir şehre neden taşınmak istemeyeceksin ki? Pislik içinde, sis dolu yada yolların hiç bitmediği büyüklükte bir şehirde yaşıyorsan gitmek istemen büyük bir olasılıktır.

6. Daha önce başka hiçbir şehirde yaşamadıysan ve bu senin için bir tutkuysa

Başta çok korkutucu geliyor ama beraberinde bir sürü güzellik de getiriyor yeni bir şehre taşınmak. Daha önce böyle bir şeyi hiç yapmadıysan bu sende tutku haline gelebilir. Bu da seni yeni bir şehri araştırmaya itecek güçlü bir sebep olacak.

7. Yeni ve heyecan verici bir şeyler yaşamak istiyorsan

Yeni bir şehre taşınmak sadece kendini yeniden keşfetmeni değil aynı zamanda var olduğunu bilmediğin bir şeyleri bulmanı sağlar. Yaşadığın şehirde kötü anıların varsa ve yeni bir şeylere heyecan duyamıyorsan yeni bir şehre taşınma vaktin geldi demektir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here