hush-2016-film-inceleme

Geçtiğimiz gece karşıma çıkan Hush filmi hakkında bazı değerlendirmelerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle birkaç yorum vardı ve izleyenler çok etkilenmişe benziyordu. Gece gece iyi gerilim yaşayacağız dedim ve filme başladım.

Filmle ilgili açıklama şu şekilde; Dilsiz ve sağır bir kadın olan Maddie gözlerden uzak, orman içindeki ıssız bir evde tek başına yaşamaktadır fakat o gece yalnız değildir çünkü psikopat bir katil sinsice onu izlemektedir.

Ucu Açık Sahnelerle Dolu Bir Gerilim Yaşatma Hissi

İlk olarak ne düşünürsünüz böylesine özelliklere sahip biri neden ormanda ıssız bir yerde yaşasın ki? Son teknoloji sayesinde değil mi 🙂 Her şey düşünülmüş bir evde kızımız hikayesini hazırlıyor. Biraz da aile ile sorunlar olması vs. izleyiciye bu işin mantıklı olduğu kabul ettirilmeye çalışılıyor. Derken karşımızda katilimiz çıkıyor.

Katil maskeli, maskeli bir şekilde işleyiş bekliyorsunuz ancak kısa süre de durum değişiyor. Olay fare kapanı misali bir şeye dönüyor. Filmin yapılma amacı hikayedeki kızımızın romanının sonu ne olsun diye karar vermesi üzerine zaten bunu anlıyorsunuz.

Filme çok başarılı demek mümkün değil. Çünkü birçok noktada tek düze bir film olmuş ve bazı yerlere gerçekten mantığa aykırı hal böyle olunca da filmden kopmaya başlıyorsunuz. Çok daha güçlü bir film beklerken yine hayal kırıklığı ile filmi bitirdim. Hiç izlenmeyecek seviyede değil ama benzerleri arasında vasatın bile altında diyebiliriz.