PAYLAŞ

Bazı kötü davranışlar bize doğal olarak gelir ve hayatımızda alışkanlık haline gelir. Bazen bunları yaptığımızın farkına bile varmayız. Şimdi aşağıdaki 3 küçük değişikliği hayatınızda uygulayarak bu kendiliğinden oluşan kötü alışkanlıklarımızı nasıl terkedeceğimize bakalım.

Olumsuz düşünmek hep olumsuz bakmayı sağlar

Kendinizi her zaman mutlu ve kararlı olarak düşünerek beyninizin de bu moda girmesini sağlayabilirsiniz. Bir iş görüşmesine gittiğinizde o iş için en iyi adayın siz olduğunu düşünürseniz karşıdakine de bunu yansıtırsınız. Yani mutlu olmak için öncelikle beyninizi mutlu olduğunuza inandırın. Bir nevi beyninizi kandırın.

Kendi içinizde pozitif bir hava yaratırsanız sadece siz değil çevrenizdekiler de daha mutlu olacaktır. Peki mutlu hissedince veya mutlu olunca ne mi olacak? İnsanlar size saygı duyacak, sizinle çalışmak isteyecek ve daha önemlisi de onlar da sizin gibi mutlu olmak isteyecektir.

Sürekli şikayet ederek bir yere varamazsınız

Yaptığınız işten veya çevrenizdekilerden şikayet etmeyi bırakın. Yoğun iş temposundan dolayı öğle yemeğini kaçırdığınızda yada işler yetişmediği için stresli olmaktan mızmızlanmayı bırakın.

Kendiniz için yaşayın

Bu hayatta yapacağınız en kötü şey başka insanların hayat standartlarına göre yaşamaya çalışmaktır. Yaptığınızı işin başkaları tarafından kabul görmesi veya beğenilmesi insanı mutlu eder ama hayatınızı veya modunuzu buna göre belirlemek uzun süreçte işkenceden başka birşey olmayacaktır.

Bu hayat sizin ve hayatta olmanın en güzel yanı kendiniz olmanızdır. Bu düşünceyi sahiplenin. Hayatı bir kere yaşıyorsunuz o yüzden yanlışlarıyla doğrularıyla nasıl yaşayacağınıza siz karar verin.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here