Vücudun toksinlerden kurtulmasının ana yollarından biri karaciğerdir.

Kanımızı detoksifiye etmek, yağı sindirmek, hormonları parçalamak ve gerekli vitaminleri, mineralleri ve demiri depolamak için gereken safrayı üretmek için yorulmadan çalışır.

Karaciğer fonksiyonu optimal olmadığında, yiyeceklerimizi, özellikle yağları doğru şekilde sindiremeyiz. Bu nedenle, karaciğer yağlanmasından kaçınmak ve vücuttaki toksinleri gidermek için bir karaciğer temizleme diyeti uygulamak çok önemlidir.

2. Karaciğer Temizliği

Sağlığınızı ve canlılığınızı artırmaya yardımcı olmak için bu doğal karaciğer temizliğini uygulayın:

Zehirli Gıdaları Diyetinizden Çıkarın

İşlenmiş gıdalardan yüksek bir diyet yiyorsanız, bu yiyecekler temelde karaciğer sağlığına karşı çalıştığı için karaciğerinizin sağlığını riske atmış olursunuz. Hidrojenlenmiş yağlar, rafine şeker, hazır yiyecekler ve öğle yemeği etleri, sisteminiz için çok zehirlidir.

“Trans yağlar” olarak da bilinen hidrojene yağlar daha yüksek doymuş yağ seviyelerine sahiptir. Yağın kimyasal yapısı raf ömrünü uzatmak için değiştirilmiştir. Trans yağ tüketimi, kalp hastalığı riskini yüzde 25 veya daha fazla artırıyor. Ek olarak, trans yağların bağışıklık sistemimizde sorunlara neden olduğuna ve vücutta iltihaplanmaya yol açabileceğine inanılıyor.

Hazır yiyeceklerde, hızlı yiyeceklerde ve öğle yemeği etlerinde yaygın olarak bulunan eklenen nitratlar ve nitritler, ciddi sağlık koşullarıyla ilişkilendirilmiştir. Bu kimyasallar, yiyeceklerin daha uzun süre dayanmasını sağlamak, bakteri büyümesini engellemek ve rengi korumak için kullanılır. Bu yiyecekleri hemen karaciğer dostu sağlıklı seçeneklerle değiştirin. Sağlıklı yiyecekler harikadır ve biraz yaratıcılıkla aileniz için karaciğer sağlığını destekleyecek sağlıklı yemekler yaratabilirsiniz.