Photo by Trang Doan from Pexels

Nefes alabiliyorsak akciğer sayesinde! Bu sebeple akciğere iyi bakmak lazım. Alkol, sigara ve kötü beslenme sağlığınızı tehlikeye atmaktadır.

Sadece akciğer için değil aslında vücut için faydalı besinlerden bahsedeceğiz. Vücudunuza iyi bakarsanız akciğere de iyi bakmış olursunuz.

Zencefil

Zencefil bir antioksidan kaynağıdır. Antioksidanlar vücut için çok önemlidir. Faydaları bununla sınırlı değil. Zencefilin birçok faydası vardır. Akciğer için en önemli faydası vücutta biriken toksin ve tehlikeli maddelerin atımında yardımcıdır.

Yemeklere biraz zencefil katmak ya da çayını tercih etmek iyi olacaktır.

Sarımsak

Kokusu bile burnu açar. Sarımsak çok güçlü doğal bir antibiyotiktir. Düzenli olarak tüketmeyi ihmal etmemelisiniz.

Sağlıklı besinler arasında akciğeri temizleyen besinler listesinde sarımsak da yer almaktadır. Bu besin tam bir antioksidan deposudur.

Ekinezya

Özellikle enfeksiyonlara karşı olan ekinezya bitkisi çayı ile birlikte ara ara tüketmeniz gerekenlerden. Özellikle soğuk algınlığı hissederseniz tam o süreçte baya iyi gelecektir.

Keçiboynuzu

Keçiboynuzu akciğeri temizleyen besinler listesinde yukarıda yer alır çünkü en önemli özelliği nefes açıcı özelliği vardır. Özellikle nefes darlığından muzdarip kişiler için son derece faydalıdır.

Ispanak

Photo by Rodolfo Quirós from Pexels

Ispanak demir kaynağıdır. Ayrıca birçok faydasıdır. Ispanak sevmeyenler çok şey kaçırıyorsunuz. Sağlığınız için ara ara güzel bir ıspanak çorbası için. Sağlığınıza sağlık katın.

Faydalı yiyeceklerden sadece birkaçından ve temel özelliğinden bahsettik. Bu liste uzar gider, önemli olan şey sizin sağlığınıza dikkat etmenizdir. Sağlıklı beslenme ve spor ile vücudunuzu her zaman yenileyebilirsiniz, tabi çok geç kalmadan!