Buzdolabınızı açtığınızda muhtemelen bu öğelerin tamamının olmasa da çoğunu içeride soğumuş halde bulacaksınız. Ancak bu yiyeceklerin bazıları için en iyi saklama çözümü değildir. Ayrıca onları doğrudan buzdolabından alıp yiyerek onlara herhangi bir lezzet katmıyorsunuz.

Hangi malzemelerin oda sıcaklığında daha iyi saklandığını ve hangilerinin buzdolabında daha lezzetli kaldığını öğrenmek için okumaya devam edin.

İlk olarak bir hatırlatma: Her zaman son kullanma tarihini not edin ve ambalajın üzerindeki saklama talimatlarına uyun. Ve birçok gıda için açıldıktan sonra saklama yönteminin değişebileceğini unutmayın. Şüpheye düştüğünüzde, buzdolabınızın kilerinizden daha sabit bir sıcaklığa sahip olduğunu ve bu sıcaklığın mevsimsel ve hatta günden güne değişebileceğini unutmayın.

1. Ketçap

Masada patates kızartmasına daldırmaya ve hamburgerleri süslemeye hazır bir şişe ketçap olmadan bir lokanta nasıl olurdu? Ketçaptaki sirke ve domatesin asiditesi, onu bir aya kadar rafta stabil tutar. Ketçapı çabucak tüketecek kadar seviyorsanız tezgahınızda bırakabilirsiniz. Uzun süreli saklama için ketçapı buzdolabında saklayın ve burgerinizi yemeye hazır olmadan önce çıkarın.