Özellikle yaz dönemlerinde evinizde çokça böcekle karşılaşabilirsiniz. Böceklerden kurtulmanın tek yolunun kimyasallar olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Yaz aylarında cam ve balkon kapılarının daha fazla açık kalmasıyla birlikte evinize girip çıkan “istenmeyen misafir” sayısı artabilir. Böcekler yalnızca sizi rahatsız etmekle kalmaz, hastalanmanıza da neden olabilirler.

Genellikle böceklerden kurtulmak için kullanılan ilaçların önemli bir kısmı kimyasaldır. Bu malzemeler toksik özellikleri nedeniyle zarar görmenize neden olabilir. Kimyasal böcek öldürücüleri kullanmak yerine, kendi doğal yöntemlerinizi kullanabilirsiniz. Evinizde çoğalan böceğin türüne göre hazırlayacağınız karışımlar evinizin böceklerden kurtulmasına yardımcı olacaktır.

1. Hamamböcekleri için

Hamamböcekleri özellikle çok yüksekliği olmayan evlerde sıkça rastlanan, mide bulandırıcı bir böcek türüdür. Çoğunlukla hamamböcekleri için ayrıca geliştirilmiş öldürücü kimyasal ilaçlar bulunsa da, bu ilaçlar size ve ev halkına da zarar verebilir. Evinizdeki hamamböceklerini nazikçe kovmak için bir soğanı küçük küçük doğradıktan sonra üzerine bir çay kaşığı karbonat ekleyebilirsiniz. Elde ettiğiniz karışımı evin farklı bölgelerine bıraktıktan sonra hamamböceklerinin evinizi terk ettiğini görebilirsiniz.