Hayat hızla akıp geçerken aslında çoğu zaman ne yaşadığımızı çok sonradan anlıyoruz. Bu durumda bizi mutsuz ediyor ve üzerimizde bir baskı yaratabiliyor. Değişim olayı artık o kadar hızlandı ki insanlar kendi iç seslerini bile duyamaz oldular.

Üzerinizdeki baskı strese dönüştüğü zaman ve kontrolü ele almaya başladığında çanlar çalıyor demektir. Stres az olduğunda yani olması gereken hissedildiğinde iyi kontrol edilirse motivasyona dahi dönüşebilir.

Ancak sorulara cevap yoksa, kendi içinizde ciddi bir savaş başladıysa stres bunu iyi kullanacak ve depresyona kadar seviyesini yükseltecektir.

1. Bazı anlar vardır ki o an hiçbir şey yapmamalısınız

Hayatın içinde hiç beklemediğiniz şeylerle karşılaşabilir ya da farklı umduğunuz bir şeyin hiç beklemediğiniz bir şekilde gerçekleşmesine şahit olabilirsiniz. Bu durumda hayal kırıklığı, öfke vb. duyguları yoğun hissedebilir hatta karışık duygularda hissedebilirsiniz. O anda vereceğiniz reaksiyonlar sağlıklı olmayacak ve gelecekte size geri dönebilecek adımlar olacaktır. Dolayısıyla zor durumlarda, zor anlarda sakin kalmayı deneyin. Bu zor olsa da başarırsanız sonrasında olayı çok yönlü değerlendirirsiniz.