İş kurma aşamalarının en önemli basamaklarından biri doğru ekibi kurmaktır. Fikriniz ne kadar iyi olursa olsun eğer iyi bir ekibiniz yoksa başarılı olamazsınız.

Ekip kurmak kolay bir iş değil en önemlisi bir süreç bu da zamanı kullanmadan önemi arttırmaktadır. Doğru kriterleri belirlerseniz zamandan tasarruf edebilir ve doğru kişilere ulaşabilirsiniz.

Birini işe alırken dikkat etmeniz gereken 4 kriter

Standartlarınızı Belirleyin ve Taviz Vermeyin

Sadece kurallar değil, işin hatları ve tüm detaylarını belirleyin ve karşınızdaki kişiyle ilk dakikan etkileşime geçin. Hiçbir şekilde eksik bir şeyler varsa onlar atlamayın. Bu size zaman kaybettirir. Doğru kanı bulmaya çalışıyorsunuz bunu aklınızdan çıkarmayın.

Adayların Araştırma Sürecinde Etkin Rol Oynayın

Günümüzde birçok kuruluş şirketler için işe alım süreçlerini yürütüyor ancak siz çalışacağınız kişilerle ilgili araştırma süreçlerini mutlaka kendiniz de yapın. Dünyaca ünlü şirketler milyon dolarlarlık anlaşmaları olmalarına rağmen son seviyede kendi araştırmalarını devreye sokmaktadırlar.

Son Kararı Siz Verebilirsiniz Ama Başka Fikirlere de Şans Tanıyın

Her şeyin farkında olamazsınız ya da her şeyi tek bir kişi bilemez ve göremez. İşe alım sürecinde adayları analiz ederken farkı görüşler ve yorumlamalar alın son karar merci siz olabilirsiniz ama farklı gözler bu süreci kolaylaştıracaktır. ataşehir escort

Adayı Motive Edin

Neden sizin şirketinizde çalışmalı, işe neler katabilir ona gösterin. O heyecanı ilk dakikadan sıcak ve doğru bir şekilde ona hissettirin. Özellikle güçlü CV’leri başka şirketlere kaptırmak istemiyorsanız onlara daha en başından önemlerini hissettirmelisiniz.