Photo by Kaboompics .com from Pexels

Yapılan araştırmalara göre yoğurt yiyen bireyler daha kısa zamanda kolay kilo verebiliyor. Yoğurt yapısında kalsiyum mineralini bulundurduğu için kilo verme esnasında kasların da sağlığını koruyor. Ayrıca uzun süre tok kalmaya yardımcı olan şifa kaynağı bir besindir.

Hem diyette hem de normal yemek yeme düzeninde yoğurdun ev yapımı olması çok önemlidir.Hazır, ambalajlı ürünler her zaman içinde katkı maddesi bulundurduğu için yoğurdun taze sağılmış sütten yapılan yoğurt olması oldukça önemlidir.

Diyetlerinizde probiyotik yoğurtları kullanabilirsiniz. Gece yatmadan önce bir su bardağı kefir tüketebilirsiniz. Bu metabolizmayı hızlandırır.

1. Neden Patates Yoğurt Diyeti?

Patates hem yağsız hem de lif bakımından uzun süre tok kalmaya yardımcı bir besindir. Glisemik indeksi yüksek olan besinler arasındadır.

Patates genel olarak sofralarda eksik olmayan ve türlü türlü hali tüketilen besinler arasında yer alır. Patatesin özellikle haşlama hali ile diyetlerde tercih edin. Kızartma halinden kesinlikle uzak durun.

Patates yoğurt diyeti ile 3 günde hemen hemen 5 kilo verebilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta motivasyon ve istikrarlı olmaktır.