Diş macunu diş sağlığı için son derece önemlidir. Ayrıca bazı durumlarda harika bir temizleyici olduğunu biliyor muydunuz?

Diş macunu temizlik için nasıl kullanılır, nelere dikkat etmelisiniz detayları okuyun.

1- Ayakkabı Temizliği

Sil sil geçmeyen izler ayakkabılarda görülen bir durumdur. Bu noktada diş macunu iyi bir temizleyici olabilir. Ayakkabının tabanını diş macunu ile ovalayarak temizleyebilirsiniz. Ancak öncesinde biraz ıslatın. Bu işlemi birkaç dakika uyguladıktan sonra durulayın.

2- Mücevherleriniz için İdeal Temizlik Aracı

Diş macununun aşındırıcı özelliği vardır. Özellikle gümüşler için iyi bir temizleyici olabilir. Ayrıca parlatma özelliği de vardır. Diş fırçası yardımıyla temizleyip sonrasında ışıl ışıl gümüşlere sahip olabilirsiniz.

3- Araç Farlarını Temizleyin

Bir miktar diş macununu farlara sürün ve arabanızdaki farların bulanıklığını gidermek için dairesel bir hareketle ovun. Sonra temiz bir bez yardımıyla silin.

4- Tuvaleti Temizliğinde Kullanabilirsiniz

Kimyasal ürünler sizi rahatsız ediyorsa klozete diş macunu yayın ve tuvalet fırçasıyla güzelce ovalayın. Pratik ve hızlı bir yol bu temizlik yöntemi kimyasal kokulardan rahatsız olanlar için iyi bir yöntemdir.

5- Halıdaki Lekeleri Temizleyin

Halıdaki lekelerden bir türlü kurtulamıyorsanız diş macunu imdadınıza yetişebilir. Lekenin olduğu yere diş macunu sürün ve ıslak bir bezle ovalayın.

6- Süt Kokusunu Çıkarın

Süt kabında temizliğinde diş macunu kullanılabilir. Keskin bir süt kokusu varsa süt kabına ılık su ve bir damla diş macunu ekleyin çalkalayın ve çok iyi durulayın.

7- Mürekkep Lekelerinden Kurtulun

Mürekkep lekelerini duvardan çıkarmak için diş macunundan faydalanabilirsiniz. Ayrıca mobilyalardaki lekeler için diş macunu kullanabilirsiniz.