Türk Telekom mağazaları satış elemanı nasıl olunur? Türk Telekom çalışma şartları ve maaşlar konusuna ucundan değineceğiz.

Türk Telekom uzun bir zaman önce özelleştirme yolu ile yabancı yatırımcılara açıldı. İhale sonucunda Suudi Arabistan merkezli şirket Türk Telekom’un %50 5’ini 6 milyar 550 milyon dolara satın aldı.

Bu bağlamda Türk Telekom çalışanları eskiden devlet memuru olarak görüldükleri için halen bazı kişiler tarafından Türk Telekom çalışanları devlete bağlı 657’ye tabi memur oldukları sanılıyor. Ancak tamamen özel bir şirkete ait olan Türk Telekom çalışanları asgari ücretten aylık 10.000 TL üzeri maaş alan personelleri de bulunuyor. Özelleştirme sonrasında ve Avea’yı satın aldıktan sonra Türk Telekom çalışma şartları ve maaşlar diğer operatör mağazaları ile aynı seviyelere geldi.

1. Türk Telekom Çalışma Saatleri ve Maaşlar

İş başvurusu yapacak olan kişiler Türk Telekom’da resmi çalışma süresi olan günlük 8 saat çalışacaklarını bilmeleri gerekiyor. Bu çalışma süresi yaz ve kış dönemleri olarak 08.00- 17.00 arası olabileceği gibi 09.00-18.00 arası olarak da belirlenebiliyor.Her iş yerinde olduğu gibi Türk Telekom’da da 1 yılını dolduran çalışanlar yıllık 14 gün izin hakkı edinebiliyorlar. Aynı zamanında Avea’yı alan Türk Telekom mobil hatlara da bu şekilde giriş yaptı. İş başvurusu yapmadan önce Türk Telekom çalışma şartları ve maaşlar  ile diğer haklar şu şekildedir;

  • Türk Telekom binalarında tekniker olacak kişiler işe 1450 TL  maaş ile başlarlar.
  • Çalıştıkları bir yıl içerisinde iki tam iki yarım maaş ikramiye verilir.
  • Yemek parası olarak aylık 500 küsur TL veriliyor.
  • Servis kullanma hakkı ya da 350 TL yol parası ile diğer sosyal haklar tanınıyor.
  • Satış danışmanı olarak Türk Telekom’da çalışacak olan kişiler aylık 1450 TL asgari ücret ile başlayıp  aylık ortalama 1800 ila 1900 TL arasında maaş alırlar.
  • Mağaza sorumluları 2000 TL maaş alırken mağaza müdürleri 2500 ile 3000 TL arasında maaş alırlar.

Mobil hizmet veren Türk Telekom mağazalarında aynı zamanda ev telefonu faturanızı ve internet faturanızı ödeyebilirsiniz. En alt kademeden Türk Telekom çalışanı olmak isteyen kişiler mağazalarının aylık hedeflerinin geçmeleri halinde prim adı altında maaşlarına fazladan bir ödeme almayı hak ederler. Bu prim pozisyonu ve alınan maaşa göre farklılık gösterebiliyor.