Vücutta hedeflenmesi diğerlerinden daha zor olan bazı alanlar vardır. Bu inatçı yağ bir türlü kaybolmuyor gibi görünüyor ve büyük ihtimalle aklınıza gelen bir nokta var: kalçalarınız ve bel bölgeniz.

İç organlarınıza sızan ve diyabetten kalp hastalığına ve karaciğer yetmezliğine kadar her şeyle bağlantılı olan göbek yağının aksine, bu diğer istenmeyen yağ türü, derinin hemen altında bulunan deri altı yağıdır.

Neredeyse o kadar tehlikeli değil, ama dürüst olmak gerekirse, estetik açıdan her zaman en iyisi değildir. Yani vücudunuzdaki bu yağlardan kurtulmaya hazırsanız, düşündüğünüzden daha kolay. Burada, o inatçı yağları kaybetmek için diyetinize ekleyebileceğiniz en iyi yiyecekleri topladık.

1. Kepekli yulaf

Göbek yağını ve diğer zorlu yağları nasıl kaybedeceğinizi mi merak ediyorsunuz? Güne yulaf ezmesi ile başlamak istiyorsanız doğru yoldasınız. Tek yapmanız gereken sağlıklı kahvaltınızı bir üst seviyeye çıkarmak. Yulaf ezmesi, fincan başına 8 gram lif ve 12 gram protein ile müthiş bir kahvaltı olsa da, yulaf kepeği bambaşka bir seviyede. Aynı sayıda kalori için 18 gram lif ve 20 gram protein içerir. (İkisi arasındaki fark nedir? Yulaf kepeği, yulafın dış kabuğundan, yulaf ezmesi ise iç kısmından yapılır.) Üzerine esmer şeker veya şurup dökerek bozmayın.