Vücutta hedeflenmesi diğerlerinden daha zor olan bazı alanlar vardır. Bu inatçı yağ bir türlü kaybolmuyor gibi görünüyor ve büyük ihtimalle aklınıza gelen bir nokta var: kalçalarınız ve bel bölgeniz.

İç organlarınıza sızan ve diyabetten kalp hastalığına ve karaciğer yetmezliğine kadar her şeyle bağlantılı olan göbek yağının aksine, bu diğer istenmeyen yağ türü, derinin hemen altında bulunan deri altı yağıdır.

Neredeyse o kadar tehlikeli değil, ama dürüst olmak gerekirse, estetik açıdan her zaman en iyisi değildir. Yani vücudunuzdaki bu yağlardan kurtulmaya hazırsanız, düşündüğünüzden daha kolay. Burada, o inatçı yağları kaybetmek için diyetinize ekleyebileceğiniz en iyi yiyecekleri topladık.

2. Tatlı patatesler

Yavaş karbonhidratların kralı (yani yavaş sindirilirler ve daha uzun süre tok ve enerjik hissetmenizi sağlar), tatlı patatesler bir diyet elyafı olmalıdır. Buradaki sihirli bileşenler arasında karotenoidler, kan şekerini dengeleyen antioksidanlar ve kalorilerin yağa dönüştürülmesini önleyen insülin direncini düşürürler. Ve yüksek vitamin profilleri (A, C ve B6 dahil) size spor salonunda yakmak için daha fazla enerji verir.