Photo by The Lazy Artist Gallery from Pexels

Canan Karatay diyeti bilinen tüm diyet yapılarından farklı olmasıyla öne çıkıyor.

Hatta bu diyet listesinde daha önce belki de hiçbir diyete giremeyecek lahmacun bile var.

Diyetin temel felsefesinin aç kalmadan ve geri alınmayacak şekilde kilo vermek olduğunu söyleyen Canan Karatay, diyet menüsünde et, balık, süt, peynir, yumurta, tereyağı, bakliyat, turşu, sebze, meyve ve kuruyemişler gibi çok geniş bir yelpazeye sahip.

1. Başlıyoruz!

Diyetin önemli noktası ise günde minimum 3 öğün tüketmek ve öğünleri hafif tokken acıkmadan yemek. Zengin bir kahvaltı ile başlayan bu diyetin en önemli maddesi her sabah yenecek 2 adet yumurta. Bunun yanında peynir, zeytin, fındık, badem gibi besinler de tüketebilirsiniz ancak ekmek yasak.

Ayrıca hamur işi sevenler için öğlen yemeğinde ince hamurlu lahmacunu serbest bırakan Canan Karatay, isteyenler badem, fındık, fıstık gibi kuruyemişler ile öğleni götürebileceklerini söylüyor. Diyetin ana parçalarından biri ise akşam 8’den sonra meyve de dahil olmak üzere hiçbir şey yememek. Ayrıca bol bol su içmek ve akşam yürüyüşlere çıkmak diyetin önemli maddeleri arasında.

Karatay diyeti yemek alışkanlıklarınızı düzenleyecek ve kilo almanın en büyük sebebi olan şekerden uzak tutmayı amaçlayan bir diyet. Hatta meyvelerdeki şeker oranınını bile dikkate alarak tüketilmesini tavsiye ediyor.

Photo by Jenna Hamra from Pexels