Dünya genelinde obezite hızla artmaktadır. Aşırı kiloların en büyük zararı sağlığımızı olumsuz yönde etkilemesidir. Bunlara ek olarak fiziksel görüntümüzü de olumsuz etkiler.

Birçok hastalığın başlamasına neden obezite, her yaş grubunda görülebilmektedir. Fazla kilolardan kurtulmak için ilk iş bir diyetisyenle çalışmak ve bolca spor yapmaktır.

Bu önemli süreçte bitki çayları da zayıflamanıza yardım edebilir. Peki, zayıflamaya yardımcı olan bitki çayları hangileridir?

1. Yeşil Çay

Zayıflamak için sıklıkla tüketilen bitki çaylarının başında yeşil çay gelmektedir. İçerdiği antioksidanlar sayesinde metabolizmayı hızlandırır ve bu sayede sağlıklı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. Metabolizma hızlandırıcı olan yeşil çay, yağ yakımını da yüksek oranda arttırmaktadır. 

Sağlıklı zayıflamaya yardımcı olan yeşil çay aynı zamanda vücut sağlığına da katkı da bulunmaktadır. Fakat her bitki çayı gibi yeşil çay da belirli ölçüde tüketilmelidir. Çarpıntı sorunu olan kişilerin yeşil çaydan uzak durmaları gerekmektedir.