Buzdolabınızı açtığınızda muhtemelen bu öğelerin tamamının olmasa da çoğunu içeride soğumuş halde bulacaksınız. Ancak bu yiyeceklerin bazıları için en iyi saklama çözümü değildir. Ayrıca onları doğrudan buzdolabından alıp yiyerek onlara herhangi bir lezzet katmıyorsunuz.

Hangi malzemelerin oda sıcaklığında daha iyi saklandığını ve hangilerinin buzdolabında daha lezzetli kaldığını öğrenmek için okumaya devam edin.

İlk olarak bir hatırlatma: Her zaman son kullanma tarihini not edin ve ambalajın üzerindeki saklama talimatlarına uyun. Ve birçok gıda için açıldıktan sonra saklama yönteminin değişebileceğini unutmayın. Şüpheye düştüğünüzde, buzdolabınızın kilerinizden daha sabit bir sıcaklığa sahip olduğunu ve bu sıcaklığın mevsimsel ve hatta günden güne değişebileceğini unutmayın.

2. Taze mozzarella peyniri

Elinizde taze yapılmış mozzarella peyniri olacak kadar şanslıysanız, oda sıcaklığında tadını çıkarın ve buzdolabında çürümesine izin vermeyin. Buzdolabının soğuk, kuru havası narin mozzarellanın dokusunu sertleştirebilir ve lezzetini matlaştırabilir, bu nedenle taze tüketin.