Her derde deva limon suyunun faydaları saymakla bitmiyor. Özellikle sabahları içilen limonlu suyun faydaları çok daha fazladır.

Limonun faydaları içinde bilinmeyen bir etkisi daha kafein özelliği ile geliyor.

Her Sabah Limon Suyu İçin Olacaklara Şaşırın!

Sabahları düzenli kahve içerek uyanmak yerine bir de limonlu su içmeyi deneyebilirsiniz.

Limonun Vücut PH Üzerine Etkileri

Limonun mucizevi etkilerinden birisi de vücuttaki alkali seviyesini düzenlemektir.

Limon genel olarak asit içeriği yüksek olan bir besin olsa da vücuda alındığında vücudun alkalize olmasını sağlamaktadır.

Bağışıklık Sistemi Üzerine Etkisi

Limon C vitamini içeriği bakımından oldukça yüksek bir besindir. Bu özelliği limonun faydaları içinde bağışıklık sisteminin güçlenmesi aşamasında oldukça faydalıdır.

Ayrıca C vitaminin yüksek olması vücutta mevsimsel gribal enfeksiyonların ve kanser gibi kronik hastalıkların oluşmasının önüne geçmektedir.

Kilo Kontrolü Üzerine Etkileri

Limon lif açısından oldukça zengin bir besindir. Özellikle pektin lifi sayesinde açlık kontrolü üzerine oldukça etkilidir.

Bu yüzden düzenli olarak limon tüketilmesi kilo kontrolü ve metabolizma için oldukça etkilidir.

Ödem Attırıcı Özelliği

Limon özellikle sabahları aç karnına su ile tüketilmesi halinde ve gün içinde salata yada çorbada tüketilmesi durumunda vücutta idrar söktürücü özellik göstermektedir.

Bu sayede vücutta biriken fazla sıvıyı ve atık maddeleri temizlemektedir.

Sindirim Üzerine Etkileri

Limon suyu özellikle sindirim sistemi ve böbrek sağlığı üzerine birçok fayda barındırmaktadır. Özellikle vücuttan toksinleri atmakta oldukça faydalıdır.

Kan Şekeri Düzenleyici

Limon suyu tüketimi yüksek kan şekeri üzerine olumlu etkilere sahiptir. Ancak bu noktada unutulmaması gereken limonun da içinde şeker barındırmasından dolayı fazla tüketimi kan şekerini yükseltebilir.

Tam tersi asit miktarından dolayı kan şekerini düşürüp hipoglisemiye de neden olabilir.

Cilt Sağlığı Üzerine Etkileri

Limon içerisinde barındırdığı C vitamini sayesinde ciltte oluşan kırışıklıkların önüne geçmektedir. C vitamininin cilt sağlığına olan faydasını direk deriye uygulayarak kullanabilirsiniz.

Limon suyu kullanımı cilt sağlığından kalp damar ve daha birçok kronik hastalıkların önüne geçmektedir. Ancak her besinin tüketiminde olduğu gibi limonun tüketiminde de limonun faydaları için aşırıya kaçmamak gerekmektedir.

Limonu gün içinde salata ve yemeklerinize ve sabahları aç karnına suya katarak tüketmeyi unutmayın.