Photo by bruce mars from Pexels

Kilo vermek her şeyden önce irade işi ve beyinde başlıyor. Sonra iki vazgeçilmez ve birbirine sıkı sıkıya bağlı beslenme, spor ikilisini uygulamakla başlıyor.

1) Başlayın!

Evet ilk adım başlamak sonra gerisi gelecek. Sürekli ertelenen planları artık harekete geçirme zamanı bunun için harekete geçin. Mutfak alışverişinizi değiştirin ve hayatınızdan zararlı yiyecekleri çıkarın. Bir spor salonuna yazılın ya da artık 2 durak önce inip düzenli yürüyeceğinize karar verin. Yeter ki başlayın.

2) Seçimler sonucu belirler.

Alışkanlıklar zor olsa da değişebilir. Yağlı yiyecekleri, kızartmaları, abur cuburları hayatından çıkarmalısın. Seçimlerin gideceği yönü belirler. İlk başta acıksanda, tatlı krizine girsen de kısa bir süre sonra her şey senin için çok daha faydalı olacaktır.

Meşrubatlara çok mu bağlısın artık geride bırakma zamanı en iyi dostun suyu bol bol iç ve sporunu yap, üstüne sağlıklı beslendiğinde değişim sana kendini çok daha iyi hissettirecek.

3) Egzersiz yapmak, hayatını değiştirir!

Spora başlamanın etkisini kısa bir süre sonra hissetmeye başlayacaksın. Çünkü artık daha iyi hissedeceksin. Nefes aldığını bile artık daha güçlü hissedeceksin, kolay yorulmayacaksın vücudun sıkılaşacak ve bu durum inanılmaz hoşuna gidecek!

4) Zorlanacaksın ama başaracaksın!

Her şeyi özünde sağlıklı yaşama felsefesi var. Şuan bulunduğu noktada bunlar için uzak olabilirsin. Ama başarabilirsin bu senin kanında var. İnsanlara kulak asma ve harekete geç. İlk başta zorlanacaksın hatta acaba bıraksam mı diyeceksin ama biraz sabrettiğinde artık iraden sana neyi yapıp yapmaman gerektiğini gösterecek ve yaşam tarzını değiştirmiş olacaksın.

Harekete geç!