Giyim sektörünün öncülerinden olan GAP mağazaları iş başvurusunda bulunacak kişiler için diğer mağazalara göre öncelikli tercihi olabiliyor.

Çalışma şartlarının yanı sıra satış başı verdiği primin yüksek olmasından dolayı çalışanların daha verimli bir şekilde işlerini yapması sağlanıyor.

GAP Çalışma Şartları ve Maaşlar

Yıllık izinleri bir uzun çalışma süresi sonunda mağaza müdür yardımcılığı ve mağaza müdürlüğüne kadar giden kariyer imkanları GAP çalışma şartları ve maaşlar konusunda başvuruda bulunacak kişilerin ilgisini çekiyor.

GAP Çalışma Şartları

Giyim mağazaları ve özellikle GAP gibi klasik giyinme önem veren mağazalarda çalışmak diğer yerlere göre daha rahattır. Öyle ki günlük 8 saat çalışma süresi içerisinde 1 saat yemek molası ve anlaşmalı şekilde gün içerisinde ihtiyaç molası verilebiliyor. Bir yılı dolduran çalışanlar yıllık 14 gün izne sahip oldukları için GAP mağazalarında çalışma yıllığı arttığı süre boyunca yıllık izin süresi de artar.

Yol ve yemek yardımı yapıldığı gibi çalışanlarına da GAP mağazalarında yapacakları alışverişler için personel indirimi uyguluyor. Her çalışma ortamı mağazada mağazaya farklılık gösterdiği için mağaza müdürü ve çalışanlar ile olan iletişim tüm çalışma şartlarını belirler. İş başvurusunda bulunacak kişilerin GAP çalışma şartları ve maaşlar içerisinde vardiyalı bir şekilde çalışma ve sayım günleri sabaha kadar çalışma zorunluluğu olduğunu bilmeleri gerekiyor.

Mağaza içi ürün ve depo stoklarının sayımı için gelen sayım ekibi ile birlikte çalışan mağaza görevlileri akşam başladıkları bu işi mağazanın stok durumuna göre sabaha kadar sürdürebilirler. Bu durumda sayıma kalan kişiler ertesi gün izinli olabilir ya da öğleden sonra vardiyasını kullanabilirler.

GAP Personel Maaşları

Tüm çalışanların maaşları belirli bir standarda dayalı değildir ancak GAP tarafından verilen minimum çalışma ücretleri şu şekildedir;

  • Satış personelleri 1600 TL,
  • Mağaza müdür yardımcısı 1800 TL,
  • Mağaza müdürleri 2000 TL maaş alırlar.

Verilen bu rakamlar genelde alınan veriler tam olarak değerlendirilmez çünkü yapılan satış üzerine verilen prim genelde personellerin bulundukları mağazaların konumlarını ve mağaza yoğunluğuna göre değişir.

Ancak genel olarak GAP çalışma şartları ve maaşlar yapılan satışlar üzerinden değerlendirilir. Satış başı verilen primler %2 olduğu için satış personelleri en az 1900 TL maaş alırlar. Bunun yanı sıra mağaza müdür yardımcısı 2000 TL’yi bulan maaşı ve mağaza müdürünün 2500-3000 TL’yi bulan maaşı ile çalışırlar.