Her ne kadar son yıllarda moda akımının etkisi ile pek çok kadın retro tarzını ve salaş tarzı benimsemiş olsa da bazı kadınlar için klasik tasarımlar önemini hala koruyor. 2020 bayan klasik ayakkabı modelleri ile sizler de bambaşka bir görünüm elde edebilir, şıklığınıza şıklık katarak zarif bir görünüm oluşturabilirsiniz. Sonbahar ve kış aylarının gelmesi ile sezonda öne çıkan pek çok klasik tarz ayakkabı modeli kadınların ilgisini çekmeye başladı. Genellikle klasik tarzda düz ve sıradan tasarımlar arayanlar oxford tarzda ayakkabıları tercih ediyor. Hem kombinleme rahatlığı hem de şık bir algı oluşturmak isteyen kadınlar bu ayakkabı modelleri ile aynı zamanda rahatlığı ve ortopedik tabanları da elde etmiş oluyor.

Klasik Ayakkabılar Nasıl Kombinlenir?

Klasik ayakkabı denildiğinde yüksek stiletto ya da çeşitli şekilde tasarlanmış topuklu ayakkabılar akla gelmektedir. Günlük kullanım için uygun olan klasik ayakkabı modelleri arasında elbette ki öncelikli olarak oxford ayakkabılar dikkat çekiyor. Bu ayakkabılar da düz tabanlar ya da kalın bütün tabanlar kullanılarak kadınların hem şık hem de olduğundan daha uzun görünmesi, kendini daha dik ve kusursuz hissetmesi sağlanıyor. Peki, klasik ayakkabılar nasıl kombinlenir diyorsanız sezonda bayan klasik ayakkabı modelleri arasında kendinize feminen bir görünüm oluşturabileceğiniz pek çok tasarım yer alıyor. Bu tasarımlar kombinleme rahatlığı sağlıyor ve özellikle de son yıllarda moda akımının sağlamış olduğu rahatlık ile bu ayakkabılarla eteklerinizi, pantolonlarınızı, elbiselerinizi hatta jeanlarınızı rahatlıkla kombinleyebilmeniz mümkün oluyor.

Sezonun en trend renklerine gelince siyah her kış olduğu gibi önemini ve hâkimiyetini koruyor. Bunun dışında taba tonları, bordo tonları ve kiremit renkleri en çok tercih edilen renkler arasında yer alıyor. Kendinden çiçek baskılı veya farklı motiflerle bezenmiş deriler ve süet ayakkabı modelleri yer alıyor.

2020 bayan klasik ayakkabı modelleri yüzlerce renk ve tasarım ile sizleri bekliyor. 2020 sezonun en başarılı kombinlerine imza atmak istiyorsanız öncelikli olarak kombinizin en önemli parçası olan ayakkabı seçimine özen göstermelisiniz. Sezonun hitleri sayesinde ulaşmak istediğiniz başarılı görüntüye kavuşabilirsiniz. Kombinlerinizi oluştururken her kombin için ayrı ayakkabı almak yerine gardırobunuzda yer alan ayakkabı tasarımlarını bu kombinlere uygun hale getirebilirsiniz.

Topuklu Klasik Ayakkabı Modelleri

Günlük rahatlığı ve şıklığı sağlayabilecek oxford ayakkabı modellerini inceledikten sonra sıra geldi pek çok kadının vazgeçilmezi olan kısa ya da uzun topuklu klasik ayakkabı modellerini incelemeye…

Stiletto ayakkabılar sahip oldukları sivri burun ve topuklarla her sezon olduğu gibi bu sezonda klasik tarzın ve topuklu ayakkabıları tercih edenlerin seçimi oluyor. Bunun dışında desenli derilerden oluşan kalın topuklu ayakkabı tasarımları da kısa topuklarıyla günlük rahatlığı ve şıklığınızı sağlayabileceğimiz tasarımlardandır. Hem estetik hem de rahatlık arayanlar için orta topuk boyuna sahip ortopedik bayan klasik ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz.