Gözlük camındaki çizikler nasıl geçer? Gözlük camındaki çizikler içine ne yapılmalı? Çizilmiş bir mercekten bakmayı kimse sevmez. Gözlükler çizildiğinde, hem görünümlerini hem de işlevlerini etkiler; en kısa sürede bir çözüm bulmak isteyeceksiniz.

Ancak reçeteli gözlüklerdeki çizikleri gidermek riskli bir iştir, özellikle de bunu kendiniz yapmaya çalışıyorsanız. Camlarınızın kaplamalarını soymadan veya çerçevelerinize kumlama makinesi takmadan önce, camların çizilmesiyle ilgili çeşitli mitleri size anlatalım.

En garanti yöntem: Bir gözlük merceğindeki çizikleri gerçekten gidermenin tek yolu merceği tamamen değiştirmektir. Ayrıca, ilk etapta çiziklerin nasıl önleneceğini ele alacağız.

1. Evde Reçeteli Gözlüklerdeki Çizikler Giderilebilir mi?

Mümkün, ama asla tavsiye etmiyoruz. Kendin yap çözümleri genellikle reklamı yapılan kadar etkili değildir ve çizikleri daha da kötüleştirmeniz veya gözlüklerinize başka bir şekilde zarar vermeniz olasıdır. Gözlük veya lenslerinizde herhangi bir ürün kullanmadan önce mutlaka araştırma yapın.

Çizik camlar için en popüler “evde çare” kabartma tozu ve sudan yapılmış bir macun uygulamaktır. Ancak, gözlüklerdeki çizikleri gidermek için evde yapılan herhangi bir hile gibi, çizikler görünür hale gelene kadar lenslerinizdeki kaplamayı aşındırmak içindir. Uygun değil!

Size nasıl çalışması gerektiğini söyleyeceğiz, ancak kesinlikle onaylamıyoruz. Merak edenler ve ufak çizikler için uygulanabilir diyenler sonraki butonuna tıklayarak okumaya devam edebilir.