Photo by Beatnik Peach from Pexels

Kaş dökülmesinin temel nedeni kaşı güzelleştireceğim diye yapılan uygulamalardır. Özellikle özensiz bir şekilde yapılan uygulamaların geri dönüşü malesef kaşın dökülmesine eskisi gibi olmamasına yol açıyor.

Kaş Dökülmesi Nasıl Önlenir ve Tedavi Edilir?

Güzellik takıntısı bazen başa bela olur. Tabi haksızlık etmeyelim kaş dökülmesinin birçok farklı sebebi olabilir ancak bizim lafı söylediğimiz kişiler özellikle kaşlarına bakmayan, bakayım derken yanlış uygulamalarla durumu bu noktaya getirenlerdir.

Kaş dökülmesinin nedenleri

  • Yapılan yanlış uygulamalar
  • Kadın ve Erkekte görülebilir stresten dolayı
  • Cilt problemlerinin bir sonucu da olabilir
  • Yetersiz beslenme
  • Bazı sağlık kaynaklarından dolayı olabilir bu durum kişiden kişiye değişebilir ve testler sonucu ortaya çıkar

Doğal yöntemler kullanarak kaşlarınızın dökülmesini nasıl önlersiniz?

Bu konuda zeytinyağı ile uygulanan pratik uygulamalar mevcut. Ayrıca besleyici özelliği olduğundan yeniden büyümesinde zeytinyağı görev alabilir. Aynı şekilde badem yağı da tercih edilmektedir.

Kaş dökülmesini önlemek için öneriler

Cilt bakım önemli ancak yanlış uygulamaların sonucunu kaşlar çekmesin. Bununla beraber birçok kadın kalemden yardım almaktadır. Siz de bu durumdan faydalanabilirsiniz. Sağlıklı beslenmede son derece önemlidir. Kaş ekimi konusu da var ancak estetik olduğundan bu yazıda girmeyeceğiz. Dediğimiz gibi kalem özellikle seyrek kaşa sahip olanlar için iyi tercihtir.